• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1178
  • Dünkü Görüntülenme: 916
  • Toplam Görüntülenme: 4246361

Elektrik Aksamından Yaptı, Görenleri Şaşırttı (Görüntülü)

5 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
688 defa okundu.
Elektrik Aksamından Yaptı, Görenleri Şaşırttı (Görüntülü)

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali Köyü’nde yaşayan ve Almanya’dan emekli 70 yaşındaki gurbetçi Nizamettin Aykan bahçesine elektrik aksamından yaptığı çılgın icat görenleri şaşkına çeviriyor.

Kilimli ilçesine bağlı Türkali Köyü’nde yaşayan ve Almanya’dan emekli olduktan sonra kendini bağ, bahçe işlerine adayan 70 yaşındaki Nizamettin Aykan, bahçesine elektrikten faydalanarak herkesi şaşkına çevirecek bir vinç icadı yaptı. Aykan bahçesine elektrikten faydalanarak yaptığı ve uzunluğu 5 metre uzunluğundaki halatla yapılan ve ucunda kovasıyla birlikte yapılan bu aksamı kullanan gurbetçi vatandaş bu vinçle evinin önünde birçok işi kurmuş olduğu vinç yardımıyla yapıyor.

Kovasıyla birlikte içine 100 kilogram kadar kömür, çakıl, kum vs. gibi malzemeleri taşıyan vincin mucidi Aykan şöyle anlattı; “Ben Almanya’dan emekliyim. Evim yüksekte kaldığından dolayı evimin ihtiyacı olan kömür vs malzemeleri taşımak için aklımda proje geliştirdim ve böyle bir vinç kurdum. Her işimi bu vinç sayesinde kolaylıkla yapıyorum. Buradan beni tanıyanlara selamlarımı iletiyorum.”

(Haber-Foto: Anıl TAŞKIRAN)

631 632 633 634

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN