• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 208
  • Dünkü Görüntülenme: 594
  • Toplam Görüntülenme: 4392701

EĞİTİM-SEN’DEN TERÖR OLAYINA TEPKİ

11 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
522 defa okundu.
EĞİTİM-SEN’DEN TERÖR OLAYINA TEPKİ

EĞİTİM-SEN’DEN TERÖR OLAYINA TEPKİ

– EĞİTİM-SEN ZONGULDAK ŞUBE BAŞKANI ORHAN YILMAZ:
– “BARIŞ SAVUNUCULARINI GÖZ GÖRE GÖRE KATLEDENLERİ VE BU KATLİAMIN GERÇEKLEŞMESİNE NEDEN OLANLARI LANETLİYORUZ”

Zonguldak Eğitim-Sen Şubesi tarafından Ankara’da meydana gelen patlama ile ilgili Madenci Anıtı önünde eylem düzenlendi.
Zonguldak Eğitim-Sen Şubesi tarafından madenci anıtında düzenlenen eylemde konuşan Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, “Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir” dedi.
Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’nin çağrısıyla Ankara’da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce arkadaşımız yaralanmıştır. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek iktidarın savaş politikalarına karşı, “Savaşa İnat, Barış Hemen şimdi” diyerek barış talebiyle başlayan yürüyüş sırasında peş peşe iki bomba patlatılmıştır. Patlamanın hemen ardından polisin gaz bombalı saldırısı nedeniyle yaralılara zamanında müdahale edilememiştir. Polisin tutumu, katliamı gerçekleştirenlerin amacına ulaşmasına güvenlik güçlerince nasıl göz yumulduğunu açıkça göstermektedir. Bugün Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. 7 Haziran seçimleri sonrasında kışkırtıcı ve saldırgan politikalarını sürdüren, her ağızlarını açtıklarında akan kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak “oy avcılığı” yapanlar, katliamın asıl sorumlularıdır”.
Orhan Yılmaz, “Yüreği bizimle birlikte, insanlık ve barıştan yana olan herkesin başı sağ olsun” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı. Grup, olaysız dağıldı.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN