• Dolar Alış / Satış: 5.888 / 5.899
  • Euro Alış / Satış: 6.489 / 6.501
  • Bugün Görüntülenme: 18
  • Dünkü Görüntülenme: 270
  • Toplam Görüntülenme: 3491187

Edip Akbayram şarkılarıyla Devreklileri coşturdu

28 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
217


DEVREK- Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bu yıl 30.cusu düzenlenen “Devrek Baston ve Kültür Sanat Festivali” kapsamında festivalin 6.gününde ezgi müziğinin ünlü ismi Edip Akbayram Devreklilere güzel bir akşam yaşattı.

Devrek Belediyesi tarafından 30.’cusu düzenlenen Baston, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Festivalin 6.gününde yabancı grupların ve Zonguldak Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından Cumhuriyet alanında düzenlenen konser kapsamında sahneye ilk olarak “Renk Körü” isimli grup çıktı. Grup rock müziği ile alanda bulunan coşkulu kalabalığı şarkılarıyla coşturdu. Gruba daha sonra Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından ödül ve baston takdim edildi.

Gecenin ilerleyen dakikalarında ezgi müziğinin ve Hababam sınıfında kullanılan “Aldırma Gönül”, “Haberin Varmı”, “Bekle Bizi İstanbul”, “Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Aşk Olsun” ve birbirinden ezgi şarkılarıyla tanınan ünlü sanatçı Edip Akbayram alana katılan yaklaşık 5 bin kişiye şarkılarını seslendirdi.

“50 YILDIR ÜLKEMDE SANAT ADINA BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞAN SANATÇI MÜSVEDDESİYİM. BİZE MÜSVEDDE DİYORLAR.”

70 yaşına rağmen 50 yıldan bu yana konser ve klip çalışmalarını kalabalığa aktaran ünlü sanatçı Edip Akbayram 18 aylık “Ladin” adında bir torun sahibi ve dede olduğunu hatırlatarak, 50 yıllık sanat hayatında bir şeyler yapmaya çalışan sanatçı müsveddesi olduğunu ifade ederek sanatçılara “müsvedde” diye lakap takıldığını belirtti. Akbayram; “25 yıl aradan sonra Devrek’te sizlerle sanatımı paylaşmak adına çok mutlu olduğumu ifade etmek ve kendimi tanıtmak istiyorum. Yaşım 70. 18 aylık torun sahibiyim. Dedeyim ve 50 yıldır ülkemde sanat adına bir şeyler yapmaya çalışan bir sanatçı müsveddesiyim. Bize müsvedde diyorlar. Evde oturdum ve şöyle bir bilanço yaptım. 50 yılda 11 tane Başbakan, 9-10 tane Cumhurbaşkanı, milyonlarca bakan, milletvekili hep önümüzden gelmiş-geçmiş. Ama biz hala sanatçı müsveddeliğine devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Sizler için özel bir repertuar hazırladık, hep birlikte eğlenmeye başlayacağız.” dedi.

Konserin sonuna doğru Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından ünlü sanatçı Edip Akbayram’a plaket, ödül ve meşhur Devrek Bastonundan hediye etti. (Haber/Foto: Anıl TAŞKIRAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN