• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 268
  • Dünkü Görüntülenme: 556
  • Toplam Görüntülenme: 4714649

Düşük Tehlikesi Yaşayan Hamile Kadının İmdadına Umke Yetişti

8 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
684 defa okundu.
Düşük Tehlikesi Yaşayan Hamile Kadının İmdadına Umke Yetişti

BİRLEŞTİRME YENİ

DÜŞÜK TEHLİKESİ YAŞAYAN HAMİLE KADININ İMDADINA UMKE YETİŞTİ
– KAR YOLLARI KAPATTI, HAMİLE KADIN PALETLİ AMBULANS SAYESİNDE KURTULDU

Zonguldak’ta ulaşımın felç ettiği köy yollarında düşük tehlikesi geçiren hamile kadının imdadına, UMKE ekipleri yetişti.

Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı Gücek köyünde yaşayan hamile Gülten Erbay’ın (30) durumu sebebiyle ailesi sağlık ekiplerine haber verdi. Yer yer bölgede kar kalınlığının bir, bir buçuk metreye ulaştığı köy yollarına ulaşım sağlanamadı.
İhbarı alan İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afet Sağlık Hizmetleri’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, il merkezinden harekete geçti. UMKE aracının yanı sıra paletli ambulansla köye gelen kurtarma ekipleri, hamile kadına önce ilk müdahaleyi yaptı.
Sedyeye alınan Gülten Erbay, yolları kapatan kar sebebiyle büyük güçlükle Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Şaban Erbay ise “Eşim hamile, bulantısı var. Düşük tehlikesi nedeniyle de şikayeti var. Sağlık ekipleri imdadımıza yetişti. Paletli ambulans ile alınarak tıp fakültesine getirildi. Sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin ise “Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde UMKE ekiplerimiz zor koşullarda ve afet durumlarında her türlü duruma müdahale edebilecek şekilde çalışmaktadır. Son günlerde aşırı yağan kar nedeniyle de ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başındadır. Halkımızın sağlığı için her türlü imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. UMKE aracımızın yanı sıra iki adet paletli ambulansımız da zor kış şartlarında görev yapıyorlar” dedi.

DÜŞÜK TEHLİKESİ YAŞAYAN HAMİLE KADININ İMDADINA UMKE YETİŞTİ KAR YOLLARI KAPATTI, HAMİLE KADIN PALETLİ AMBULANS SAYESİNDE KURTULDU AW291727 AW291727

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN