• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 314
  • Dünkü Görüntülenme: 544
  • Toplam Görüntülenme: 4531363

DURMUŞ GÜNAY KÜTÜPHANESİ’NE ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
583 defa okundu.
DURMUŞ GÜNAY KÜTÜPHANESİ’NE ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

DURMUŞ GÜNAY KÜTÜPHANESİ’NE ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

2015-2016 akademik yılın başlamasıyla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’ne ilgi arttı. Her geçen gün büyümeye devam eden kütüphanede yaklaşık 5 milyon elektronik kitap bulunuyor. 7 gün 24 saat açık olan kütüphanede sabah 05:00 ve gece 24:00’da çorba ikramına başlandı.
Bölgede örnek bir kütüphane olan BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde üniversitede açılan yeni bölümlerin etkisiyle yoğunluk yaşanıyor. BEÜ, öğrencilerin günün her saatinde kütüphaneden yararlanmaları için kütüphaneyi 7 gün 24 saat açık tutuyor. Üniversite, öğrencilerin gece geç saatlerde kütüphaneden daha rahat yararlanmaları için gece saat 24:00’da ve sabah saat 05:00’da ücretsiz çorba ikramına başladı.
Öğrencilerin daha kaliteli ve ulaşılabilir ortamda çalışma yürütmeleri için çaba harcadıklarını belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer şunları söyledi: “Bu yıl açılan yeni bölümlerle birlikte Üniversitemizde 30 binden fazla öğrenci öğrenim görmeye başladı. Öğrencilerimizin bilgiye ulaşma olanaklarını arttırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. 2014 yılında Üniversitemiz kütüphanelerindeki kitap sayısı % 17.5 arttı. Farabi Kampüsümüzde hizmet veren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi örnek bir kütüphane olarak hizmetlerini 7 gün 24 saat hiç ara vermeden devam ettiriyor. 2015-2016 akademik yılının başlamasıyla geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde çorba ikramımız başladı. Üniversitemiz bünyesinde bulunan tüm kampüslerde bulunan kütüphanelerin Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’ndeki gibi 7 gün 24 saat hizmet verecek seviyeye getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca tüm kampüslerimize 24 saat hizmet verecek etüt merkezleri kuruyoruz. Önümüzdeki bir ay içinde 11 kampüsümüzde öğrencilerimiz 7 gün 24 saat hizmet alabilecekler, rahat bir ortamda çalışmalarını yürütecekler. İbn-i Sina Kampüsümüzdeki kütüphanenin dönüşümünde sona yaklaşıldı. Diğer kampüslerimizdeki kütüphanelerin 7/24 saat esasına göre hizmet vermeye başlamasıyla öğrencilerimiz bulundukları yerde, istedikleri zaman çalışmalarını yürütebilecekler.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN