• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 264
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710871

DOÇ. DR. GÖKSU ‘TÜRK DÜNYASI MESELELERİ’Nİ ANLATTI

23 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
575 defa okundu.
DOÇ. DR. GÖKSU ‘TÜRK DÜNYASI MESELELERİ’Nİ ANLATTI

 
– DOÇ. DR. GÖKSU ‘TÜRK DÜNYASI MESELELERİ’Nİ ANLATTI

Nevruz Günü Kutlamaları kapsamında bir konferans vermek üzere Bülent Ecevit Üniversitesi’ne davet edilen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Göksu, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.

“Türk Dünyası Meseleleri” başlıklı konferans, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın, Genel Sekreter Abdülkadir Açar, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Demir, Üniversitemizin akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi. Doç. Dr. Erkan Göksu konuşmasına, Türk ve İslam Dünyalarının Nevruz Bayramını kutlayarak ve kültür coğrafyamızın daha güzel ve barış içerisinde günler görmesini dileyerek başladı.
Nevruz Bayramının kutlandığı coğrafyalar hakkında bilgi veren Göksu, dünya üzerinde dini bayramlar haricinde en geniş coğrafyada kutlanan bayramın Nevruz olduğunu söyledi. Nevruzun ilk ortaya çıktığı coğrafya ile bugün kutlandığı coğrafya arasında büyük farkı sunusunda yer alan harita üzerinde gösteren Doç. Dr. Erkan Göksu, Nevruz kelimesinin çeşitli dillerdeki fonetik farklılıklarını anlattı.
Göksu ayrıca Türk tarihinin bilinen en eski kutlamalarından biri olan Nevruzun İslami dönemde de devam ettiğini vurgulayarak farklı tarihi kaynaklarda Nevruz hakkında verilen bilgileri de izleyicilerle paylaştı. Konferansın sonunda öğrencilerin sorunlarına da cevap veren Doç. Dr. Erkan Göksu’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın ve Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak tarafından teşekkür armağanları takdim edildi. Göksu, salondan ayrılmadan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

15 - Kopya

DOÇ. DR. GÖKSU 'TÜRK DÜNYASI MESELELER?'N? ANLATTI DOÇ. DR. GÖKSU 'TÜRK DÜNYASI MESELELER?'N? ANLATTI DOÇ. DR. GÖKSU 'TÜRK DÜNYASI MESELELER?'N? ANLATTI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN