• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 670
  • Dünkü Görüntülenme: 6544
  • Toplam Görüntülenme: 4253505

Diyanet-Sen’den Katliamlara Kınama

15 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
322 defa okundu.
Diyanet-Sen’den Katliamlara Kınama

13

 

– DİYANET-SEN MERSİN’Lİ ÖZGECAN’A VE ABD’DEKİ 3 MÜSLÜMAN GENCİN KATLİMANINA SESSİZ KALMADI

Diyanet-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı ve Çaycuma İlçe Başkanı şair ve yazar Kenan Tunç, Özgecan ve ABD’de şehit edilen gençlerle ilgili bir açıklama yaparak ” Özgecan’ın ve ABD’deki 3 gencin Katliamına Sessiz Kalamayız. ABD’deki 3 gencimize ve Özgecan Aslan kardeşimize yapılan bu alçak saldırıları şiddetle kınıyoruz” dedi.
“ÖZGECAN’IN KATİLLERİNE EN BÜYÜK CEZALAR VERİLSİN”
Diyanet-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı ve Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, yaptığı açıklamada katillerin en büyük cezalara çarptırılmasını isteyerek şunları söyledi:
“Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan isimli 20 yaşında üniversite öğrencisi genç bir kızımızın insanlık dışı uygulamalarla öldürüldüğü haberi vicdanlarımızı derinden yaralamıştır. Bu alçaklığı yapan hainleri şiddet ve nefretle kınıyoruz. İnsanlıktan nasibini almamış bu hainlerin ibret-i alem olması için en büyük cezalarla cezalandırılmalarını diliyoruz. Ayrıca devlet idaresindeki yetkililerimizden kadına şiddeti önleme konusunda gerekli tedbirlerin bir an evvel alınıp somut bir şekilde hayata geçirilmesini bekliyoruz.Bu vesile ile ömrünün baharında hayatını kaybeden Özgecan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

“MÜSLÜMANLAR ÖLDÜRÜLÜNCE GIKI ÇIKMAYANLARI İNSAFA DAVET EDİYORUZ”
Diyanet-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı ve Çaycuma İlçe başkanı Kenan Tunç açıklamasında, ABD’de Kuzey Carolina Üniversitesi öğrencileri Deah Şadi Bereket, Rezan Muhammed ve Yusor Muhammed isimli 3 Müslüman gencin ateist bir Amerikalı tarafından katledilmesi olayına da değinerek, “ABD’de 3 Müslüman kardeşimizin şehit edilmesi bizleri derinden üzmüştür. Bu katliamı yapan katil ya da katilleri şiddetle kınıyor, öldürülenler Müslüman olunca gıkları çıkmayan ama öldürülenler Hıristiyan ya da Yahudi olunca sokaklara dökülen ve birdenbire barış havarisi kesilen sözde insan hakları savunucularını, insaf ve vicdan sahibi olmaya davet ediyoruz. Dünyada elbette Hıristiyan ve Yahudi de öldürülmesin. Ama Müslüman da öldürülmesin. Kısaca söylemek gerekirse dünyada hiçbir insan öldürülmesin. İnsan öldüren herkesi ve güç ve kuvvetine güvenip masum insanlara zulmü reva gören bütün zalimleri bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN