• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 864
  • Dünkü Görüntülenme: 450
  • Toplam Görüntülenme: 4534425

DİYANET-SEN İLÇE BAŞKANI TUNÇ ÇAYCUMA MÜFTÜ’SÜNE TALEP DOSYASI HAZIRLADI

9 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
572 defa okundu.
DİYANET-SEN İLÇE BAŞKANI TUNÇ ÇAYCUMA MÜFTÜ’SÜNE TALEP DOSYASI HAZIRLADI

DİYANET-SEN İLÇE BAŞKANI TUNÇ ÇAYCUMA MÜFTÜ’SÜNE TALEP DOSYASI HAZIRLADI

12 Ekim 2015 tarihinde başlayacak olan 12-18 Ekim 2015 Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesi Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği bir etkinliğe imza attı.
Çeşitli kitle iletişim araçları vasıtası ile Üyelerine “ Verimli Bir Din Hizmeti İçin Din Görevlileri Haftasında Beklentileriniz Nelerdir ” sorusunu yönelten ilçe başkanı Kenan Tunç, aldığı ortak cevapları bir dosya haline getirdi.Tunç, 11 maddeden oluşan dosyayı Çaycuma İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na takdim etti. Müftü Arcaklıoğlu, böyle bir çalışmadan dolayı Diyanet-Sen ilçe Başkanı Kenan Tunç ve ekibine teşekkür ederek dosyada yer alan talepleri mutlaka dikkate alacaklarını ve imkânlar ölçüsünde değerlendireceklerini söyledi.
Tunç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Din Görevlileri Haftası Başka Bir Zamanda Kutlansın, Bizler Camiler ve Din Görevlileri Haftasında bu yıl Din Görevlilerimiz adına bir farkındalık oluşturmak ve bu haftanın sadece Camiler Haftası değil aynı zamanda Din Görevlileri Haftası olduğunu da hatırlatmak ve hissettirmek istedik. Çünkü maalesef Din Görevlileri Haftası olmasına rağmen bugüne kadar din görevlilerimiz bu haftadan gereğince istifade edebilmiş değildir. Aslında yapılması gereken en güzel şey din görevlileri günü ya da haftamızı bir gün ya da bir hafta da olsa başka bir zamana almaktır. Yani Camiler haftası ayrı, Din görevlileri haftası ayrı tarihlerde olursa daha güzel olur diye düşünüyoruz. İnşallah bu dileğimiz bir gün gerçek olur.Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak bu yıl 12-18 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesinde saygıdeğer Din Görevlilerimizin “Din Görevlileri Haftası” ile ilgili beklenti ve taleplerini aldık. Bu dilek ve talepleri rapor ederek bir dosya halinde Çaycuma ilçe müftümüz sayın Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na teslim ettik. Dosyamızı büyük bir memnuniyetle kabul eden ve bu çalışmamızdan son derece memnun olan sayın müftümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

65431

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN