• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 278
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680729

DİYANET-SEN ÇAYCUMA İLÇE BAŞKANI TUNÇ, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

20 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
628 defa okundu.
DİYANET-SEN ÇAYCUMA İLÇE BAŞKANI TUNÇ, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

DİYANET-SEN ÇAYCUMA İLÇE BAŞKANI TUNÇ, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Tunç mesajında “ Şehadet ve Gazilik payeleri aziz milletimizden hiç bir zaman eksik olmamış, Malazgirt’ten Kosova’ya, Niğbolu’dan Çanakkale’ye, Gelibolu’dan Güneydoğu Anadolu’nun çakal dolu dağlarına kadar “buralar bizimdir” diyerek şehadet ve gazilik mühürleri vurulmuştur. Bu mühürleri sökmeye yeltenenler dün olduğu gibi bugün de yarın da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin o müthiş Osmanlı şamarını suratlarında hissedeceklerdir. Bir milleti ayakta tutan en önemli unsur manevi dinamikleridir. Manen zayıf olan milletlerin istiklalini devam ettirmeleri mümkün değildir. İslam gibi yüce bir dine asırlarca hizmetkarlık yapmış büyük bir milletin evladı olmakla her zaman gurur duyuyoruz. Ecdadımız kurduğu medeniyetlerin temelini bu yüce din üzerine attığı için asırlarca 3 kıtaya hükmetmişlerdir. Şehitlik ve Gazilik bu medeniyetin en muazzam dinamiklerinden biridir. Din, vatan ve millet gibi büyük değerler uğruna şehit olmayı kendine büyük bir onur sayan aziz milletimiz aynı şekilde gazi olmayı da kendisi için bir şeref kabul etmiştir.
Vatan ve bayrağına sevdalı, din ve mukaddesatına aşık olan yüce Türk milleti bu değerler uğruna yeri geldiğinde can vermiş ve inandığı değerler uğruna şehit ya da gazi olmuştur. Milletimiz aziz şehitlerini en büyük saygıyla bağrına basmış, gazilerine karşı ise her zaman minnet ve şükran duyguları içinde olmuştur.
Şehadet ve gazilik payeleri milletimizden hiç bir zaman eksik olmamış, Malazgirt’ten Kosova’ya, Niğbolu’dan Çanakkale’ye, Gelibolu’dan Güneydoğu Anadolu’nun çakal dolu dağlarına kadar “buralar bizimdir” diyerek şehadet ve gazilik mühürleri vurulmuştur. Bu mühürleri sökmeye yeltenenler dün olduğu gibi bugün de yarın da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin o müthiş Osmanlı şamarını suratlarında hissedeceklerdir. Yüce Allah bu topraklar altında kefensiz yatan şüheda ve çok değerli gazilerimiz hürmetine bu aziz vatanı bölmek ve parçalamak isteyenlere inşallah hiç bir zaman fırsat vermeyecektir.
Şehadet ve Gaziliği kendine şeref bilen bu aziz milletin evlatları susmasını bildiği gibi zamanı geldiğinde aslanlar gibi kükremesini de bilmiştir. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı bunun en güzel örneğidir. Aynı Mehmetçik, bir kaç günde değil, birkaç saat içinde düşmana dünyayı dar edecek güç ve kararlılığa sahiptir. Çünkü onun en büyük arzusu vatan uğrunda şehitlik ve gaziliktir. Ölümden korkmayan ve savaşa giderken “ya gazi olurum ya da şehit” diyerek koşan bir millet asla bitmez, asla yok olmaz. Bu necip millet günü geldiğinde sorması gereken bütün hesapları da tek tek sorar.
2002 yılından beri Gaziler Günü olarak kutlanan bu günün anlam ve önemi elbette çok büyüktür. Vatan ve Millet uğruna cephelerde savaşıp yaralanan gazilerimiz her türlü övgü ve taktire layıktır. Onların halk nezdinde de Hak nezdinde de değerleri çok büyüktür. İnanıyoruz ki onlar, bu vatan uğruna gazi oldukları için büyük bir onur ve gurur içindedirler.
Temennimiz bütün gazilerimizin devletimizin sosyal güvencelerinden en üst düzeyde yararlandırılmaları ve hiç kimseye muhtaç edilmeyecek şekilde bütün ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bu vesile ile başta cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve vefat eden kahraman gazilerimize yüce Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise sağlık ve sıhhat içinde hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

65431

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN