• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 170
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713995

DEVREK KIZILAY ŞUBESİ’NDEN MUHTARLARA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

3 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
DEVREK KIZILAY ŞUBESİ’NDEN MUHTARLARA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

geniebanner2

DEVREK KIZILAY ŞUBESİ’NDEN MUHTARLARA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Devrek’te Türk Kızılayı tarafından muhtarlara yönelik seminer düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Türk Kızılayı, tarafından mahalle ve köy muhtarlarına “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Afet Zararlarını Azaltma Programı” adı altında bilgilendirme semineri düzenlendi. Devrek Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen seminerde, olası afetlerde zararlarını azaltmak için toplum liderleri aracılığıyla toplumda afetlere karşı hazırlıklı olmak ve zararları azaltma kültürünü oluşturmak, sosyal sorumluluk bilinci, yerelde kurumlarla işbirliği ile gönüllülük ve toplum katılımı konuları ele alındı. İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen toplantı ile ilgili bilgi veren Devrek Kızılay Şubesi Başkanı Zehra Ocakçıoğlu şöyle dedi:
“Projenin öncelikli hedefi muhtarlar, öğretmenler, din görevlileri ve Toplum Destekli Polisleri kapsamaktadır. Toplum liderleri olarak belirlediğimiz, öğretmenler, muhtarlar, din görevlileri, Toplum Destekli Polisler ve diğer toplum liderleri afet öncesi hazırlık çalışmalarında ve afet çalışmaları esnasında vazgeçemediğimiz kişilerdir. Her biri bulundukları sosyal çevre içerisinde söz sahibi ve model olarak yönlendirici etkileri olan kişiler olduğundan yerel çalışmalarda ve tabana yayılan sürecinde en kolay ve hızlı çalışabilecek gruplar olarak görülmektedir. Bu sebeple zarar azaltma çalışmalarında mahalli örgütlenmenin önemi çok büyüktür. Bu model daha hızlı, etkin ve sürdürülebilir bir yapı sağlamaktadır.”
Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci İmam-Hatip Ersin Karaoğlan ve Eğitimci Zehra Ocakçıoğlu tarafından sunumu yapılan bilgilendirme toplantısı yaklaşık iki saat sürdü. Toplantının ardından etkinliğe katılan tüm muhtarlara Devrek Kızılay Şubesi Başkanı Zehra Ocakçıoğlu tarafından katılımcı belgesi verildi.

caydilbanner

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN