• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 244
  • Dünkü Görüntülenme: 594
  • Toplam Görüntülenme: 4392737

DEVLET HASTANESİNDE KÖPEĞİ AMELİYAT ETTİ

16 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
613 defa okundu.
DEVLET HASTANESİNDE KÖPEĞİ AMELİYAT ETTİ

DEVLET HASTANESİNDE KÖPEĞİ AMELİYAT ETTİ
– ORTOPEDİ DOKTORU AMELİYAT ETTİĞİ KÖPEĞİ YAŞAMAYACAĞINA KANAAT GETİRİP İLAÇLA UYUTTU
– DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi acil servisinde kanser hastalığına yakalanan 8 yaşındaki köpek, ortopedi doktoru tarafından ameliyat edildi. İddiaya göre, ortopedi doktoru köpeğin en fazla iki ay yaşayacağına kanaat getirip daha fazla acı çekmemesi için ilaçla uyutarak hayatına son verdi. Ortopedi Doktoru R.E., sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı olayı anlatan paylaşımı tepki çekince silmek zorunda kaldı.
Olay, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Acil Sevisi’ndeki cerrahi müdahale bölümünde gerçekleşti. İddiaya göre aynı hastanede Ortopedi Doktoru olarak görev yapan R.E. kendisi gibi hekim olan bir arkadaşının hasta olan köpeğini Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirtti. 8 yaşındaki köpeğin önce röntgeni çekildi, ardından da acil servisin cerrahi müdahale odasına alınıp burada ameliyat gerçekleşti. R.E. 8 yaşındaki köpeğin daha fazla yaşayamayacağı ve acı çekeceğini düşünüp sahibinden de izin alarak iki farklı ilaçla uyutarak hayatına son verdi. R.E. konuya ilişkin olarak kameralara konuşmak istemezken, bir arkadaşına iyilik olsun diye köpeğe baktığını, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğraf ve bilgilerin bu şekilde tepki göreceğini düşünmediğini belirterek, bunun haber yapılmasını istemediğini söyledi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticileri ise konuyu araştırdıklarını belirterek ortopedi doktoru ile olayda sorumluluğu bulunan kişiler hakkında soruşturma başlatacaklarını açıkladı.

ORTOPEDİ DOKTORUNUN İLK KÖPEK AMELİYATI DEĞİLMİŞ
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görevli Ortopedi Doktoru R.E. ameliyat hakkındaki bilgileri ve ameliyat sırasında çekilen fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi facebook’ta ki kendi adresinden paylaştı. Daha önce de iki kez köpek ameliyatı yaptığını dile getiren R.E. ameliyata ilişkin olarak sosyal paylaşım sitesindeki adresinde şu bilgilere yer verdi: “Dün bir doktor arkadaşımızın köpeğinin ayağında bir sorun vardı. Direkt grafi, BT çektik, sonra müdahale ettim. Tümördü, proximale doğru invaze olmuştu, damar sinir paketi tümörün içinden geçiyordu. Uğraştım izole ettim. Çıkardım tümörü. Sonra tam kapatırken, düşündüm, sahibi ile konuştum, acı çekerek bir kaç ay daha yaşar belki. 8 yaşında idi. Sahibi uyandırmayalım dedi. Biraz daha listenon vererek ebediyen uyuttuk. Köpek sahibi de ben de çok üzüldük. Bu benim meslek yaşamımda 3. köpek vakamız. Daha öncekiler kırık vakaları idi. Başarılı bir şekilde kırıkları iyileşmişti. Ama bunda çok uğraştık ama sonuç iyi olmadı. Yardımları için veteriner A. beye teşekkür ediyorum.”
8 yaşındaki köpeği uyutarak hayatına son verdiğini belirten Ortopedi Doktoru R.E., bu paylaşımı hayvan severlerin tepkisini çekince sayfasından kaldırdı. Hastane yönetimi, doktor hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ'NDE GÖREVLİ ORTOPEDİ DOKTORU R.E. KANSER HASTASI KÖPEĞİ ACİL SERVİSTE RÖNTGEN ÇEKTİRİP AMELİYAT ETTİĞİNİ BİLDİRDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ’NDE GÖREVLİ ORTOPEDİ DOKTORU R.E. KANSER HASTASI KÖPEĞİ ACİL SERVİSTE RÖNTGEN ÇEKTİRİP AMELİYAT ETTİĞİNİ BİLDİRDİ.

ORTOPEDİ DOKTORU R.E. AMELİYATLA İLGİLİ TÜM BİLGİLERİ VE FOTOĞRAFLARI SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN ÖNCE YAYINLADI, TEPKİ ÇEKİNCE DE KALDIRDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ORTOPEDİ DOKTORU R.E. AMELİYATLA İLGİLİ TÜM BİLGİLERİ VE FOTOĞRAFLARI SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN ÖNCE YAYINLADI, TEPKİ ÇEKİNCE DE KALDIRDI.

ORTOPEDİ DOKTORU R.E., KANSER HASTASI KÖPEĞİ DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİ'NDE AMELİYAT ETTİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ORTOPEDİ DOKTORU R.E., KANSER HASTASI KÖPEĞİ DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİ’NDE AMELİYAT ETTİ. 

KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ YÖNETİCİLERİ ACİL SERVİSTE GERÇEKLEŞEN KÖPEK AMELİYATI İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ YÖNETİCİLERİ ACİL SERVİSTE GERÇEKLEŞEN KÖPEK AMELİYATI İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. 

BİRLEŞTİRME 2

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN