• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 932
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677563

DAĞLICA SALDIRISINDA YARALANAN ASKER BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
624 defa okundu.
DAĞLICA SALDIRISINDA YARALANAN ASKER BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

DAĞLICA SALDIRISINDA YARALANAN ASKER BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK ile girdikleri çatışmada yaralanan Özel Kuvvetler Komutanlığı İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Sezer, GATA’daki tedavisinin ardından askeri konvoy ile memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki baba ocağına getirildi.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde 17 Ekim tarihinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda Dağlıca Tabur Komutanı Bordo Bereli Yarbay İhsan Ejder (43) ile 2 astsubay şehit düşmüş, 6 asker de yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan askerlerden biri daha kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu.
Dağlıca bölgesinde 17 teröristin öldürüldüğü çatışmadan yaralı olarak kurtulan Özel Kuvvetlerde görevli Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Sezer, GATA’da 4 gündür devam eden tedavisinin ardından bugün taburcu edildi. Sivil bir askeri araçla memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Sezer, ilçe girişinde Kdz. Ereğli Merkez Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Bülent Oral ve Deniz Tabip Yarbay İhsan Büyükuysal ile bir grup askeri personel karşıladı. Sağlık durumu hakkında bilgi alınan Sezer daha sonra askeri konvoy ile baba ocağına getirildi.

YARALI ASKERİN EVİNDE BURUK SEVİNÇ
Oğlunu komutanların arasında gören baba Ahmet Sezer gözyaşları ile kendisine uzun süre sarıldı. Anne Şerife, baba Ahmet Sezer ve yakınları Uğur Sezer’e sarılıp “Şükürler olsun” diyerek sevindiler. Kardeşi ve babasının yardımı ile eve alınan yaralı asker Uğur Sezer burada uzun süre anne ve babasına sarıldı, kendilerini teselli etmeye çalıştı.
Babasının uzun süre ağlaması üzerine kendisine sarılan yaralı asker Sezer “Senin gururlanman lazım. Bugün ailelerinin yanında olamayan arkadaşlarımız var. Komutanlarımız var. Onları düşün. Sen, böyle yapmaman lazım” dedi.
Baba Ahmet Sezer, böyle bir durumun olduğunu sezdiğini belirterek oğlu sağ salim eve geldiği için şükrettiklerini söyledi.
Anne Şerife Sezer de oğlunun yaralandığından haberi olmadığını belirterek, telefonda sadece izine geleceğini ve sevdiği yemekleri yapmasını istediğini söyledi. Anne Sezer “Canım benim. Canım feda, ben onun için dünyayı yakarım” dedi.

“BİZ TÜRK ASKERİYİZ, BİZİM GÖREVİMİZ BU”
Çatışmadan yaralı olarak kurtulan ve tedavisinin ardından eve dönen Uğur Sezer, şehit komutanları ve arkadaşlarının ailelerine sabır diledi. Sezer konuşmasında, “Öncelikle şehit olan şehit arkadaşlarıma komutanlarımın, onların ruhlarının şad olmasını diliyorum. Ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı silah arkadaşlarım var. Onların bir an önce iyileşip, eski görevlerine devam etmelerini, o bıraktığımız yarım kalan birliğimizi tekrardan aynı şekilde kurup görevimize devam etmek istiyoruz. Orada olmak herkesin, her baba yiğidin harcı değil. Biz Türk askeriyiz. Bizim görevimiz bu. ‘Her şey vatan için’ diyerek bu yola baş koyduk. Biz oradayız. Çünkü burada arkada bıraktığımız ağabeylerimiz, ablalarımız, yakınlarımız. Her şey vatan için bunu biliyoruz. Biz sizin için oradayız. Vatan sağ olsun” dedi.
İki erkek kardeşi bulunan ve bekar olan Uğur Sezer’in 2012 yılında mesleğe başladığı öğrenildi. Sezer’in çatışmada el bombasının parçalarının isabet etmesi ile topuğunda kırık oluştuğu ifade edildi.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN