• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

CHP’Lİ ADAY HEM AK PARTİ’Yİ SUÇLADI HEM ÖZELEŞTİRİ YAPTI

2 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
587 defa okundu.
CHP’Lİ ADAY HEM AK PARTİ’Yİ SUÇLADI HEM ÖZELEŞTİRİ YAPTI

CHP’Lİ ADAY HEM AK PARTİ’Yİ SUÇLADI HEM ÖZELEŞTİRİ YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 5. Sıra Milletvekili Adayı Buket Müftüoğlu, “Ülkeyi, yaşananları ve içinde bulunduğumuz kaosu değerlendirirken ya da suçlarken, CHP’nin ideolojisini 1950’den bu tarafa iktidar olamamış, bu halka istediklerini verememiş olmasıyla da değerlendirmek lazım” dedi.
CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Buket Müftüoğlu, partisinin Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Müftüoğlu “Şunu unutmayalım ki, ölümü gösterip sıtmaya razı edilen bir dönemden geçiyoruz” dedi. CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunu iddia eden Müftüoğlu, konuşmasında partisinin gençleşmesi gerektiğini anlattı. Altı okun millete iyi anlatılması gerektiğine vurgu yapan Müftüoğlu, şunları söyledi:
“Yani Türk milletini maalesef AK Parti iktidarı ölümle korkutup sıtmaya razı etmiş durumdadır. Aslında hepimiz bu toplumun bir parçası, hepimizin ekonomik zorlukları var. Bu ekonomik zorluklar bugünün zorlukları değil. CHP tek başına 1950’den beri iktidarda değil. Öncelikle ülkeyi, yaşananları ve içinde bulunduğumuz kaosu değerlendirirken ya da suçlarken CHP’nin ideolojisini 1950’den bu tarafa iktidar olamamış bu halka istediklerini verememiş olmasıyla da değerlendirmek lazım. Ülkeyi bu hale getirenler 1950’den bu tarafa hep sağ iktidarlar olmuştur. Yaşananlardan ders çıkarmak gerektiği sözünü veriyorum. Kendi adıma benim de ders çıkarmam gereken konular var. Eğer Zonguldak’a, Ereğli’ye aşığım diyorsam, hayatımın yarısını burada geçiriyorsam, o zaman örgütümün gençleşmesi, kadınların daha çok bu parti içerisinde öz ailesindeki kadar güven duyması, örgütlerin yenilenmesi, gençlerin partiye dolup taşması için ben de az çalıştım. Bu konuda bütün CHP’lilerden özür diliyorum. Bundan sonra şuna söz veriyorum ki yeni yüzler, eski tecrübeli kadroların asla küsmediği, destek olduğu, bir birlerine arka çıktığı bir Ereğli ilçe örgütü yaratmak için elimden geleni yapacağım.”

654311

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN