• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 916
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677547

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

5 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
435 defa okundu.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

– “ÇİVİSİ ÇIKAN BİR DEVLETLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
– “ENDİŞE OLDUĞU İÇİN BİZE HÜKÜMET KURMA GÖREVİ VERMEDİLER”
– “ÇAMLICA GAZOZU’NU YABANCI SERMAYEYE SATMIŞLAR, KARI YURT DIŞINA GİDİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer ile bir araya geldi.
Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, STK başkanlarına, muhtarlara ve partililere seslendi.
Bu seçimlerde demokrasinin, kadın erkek eşitliğinin oylanacağını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin dış politikası, Türkiye’nin çıkarları üzerine inşa edilsin mi edilmesin mi? Demokrasi olsun mu? Baskıcı politikalar mı olsun mu? Onu oylayacağız, onun için mücadele edeceğiz. Şu soruyu kendinize sorun; 7 Haziran’da bir seçim yaptık. Niye 1 Kasım’da seçime gidiyoruz? Hangi gerekçe ile gidiyoruz? Eğer birisi, ‘Bana 400 milletvekili vermediniz, o yüzden tekrar tekrar sizi seçime götüreceğim’ diyorsa ona dersini vermek zorundasınız. Vatandaş görevini yaptı. Siyasiler görevini yapmadı. Davutoğlu hükümeti kuramadı. Anayasaya göre hükümeti kurma görevini bize vermeleri gerekirdi. Endişe vardı. Ya CHP hükümet kursaydı ne olurdu? Asgari ücret net bin 400 lira olurdu. Taşeron işçiler kadroya geçecekti. Aile sigortası yasası tasarı olarak parlamentoya sunulacaktı. Ama bunlar gerçekleşmedi. Bize görev verilmedi. Sandılar biz gidip meydan meydan mağdur edebiyatı yapacağız. Bizim öyle bir niyetimiz de yok. Biz gücümüzü halktan alırız. İnşallah o görevi siz vereceksiniz. Türkiye’nin ekonomide ciddi sorunları var. Dış politikada, eğitimde ciddi sorunlar var. Her alanda sorunlar var” dedi.

“ANADOLU’NUN İÇİ BOŞALIYOR”
Eskiden insanların Zonguldak’a çalışmaya gittiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Şimdi tam tersi burası göç veriyor. Yaşlılar kentine döndü. Sanayicisi, esnafı şikayetçi. Anadolu’nun içi boşalıyor. Zonguldaklının da ayağa kalkması lazım gelir. Zonguldak’ı bu hale düşüren ekonomi politikaları uygulamaya konular iktidara ‘Yeter’ denilmesi lazım gelir. 13 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Bir yerde eksiklikleri olursa kabahati başkasına atıyorlar. Doğu Anadolu’da çatışma oluyor. Ne diyorlar ‘PKK bizi kandırdı’ Ya sen koskoca bir ülke yönetiyorsun. PKK seni kandırıyorsa nasıl kanıyorsun? Ne dediler, ‘Paralel bizi kandırdı.’ Başarısızlıklarını bir başkasının üstüne yıkmaya çalışıyorlar. Vatandaşın bu konuda uyanık olması gerekiyor. Hele hele öyle sık kandırılan bir iktidar varsa vay bu milletin haline, iktidarlar ülkenin sağlıklı yönetildiği, kararlı insanların görev yaptığı bir alandır hükümet. Zonguldaklıların bu tabloyu değiştirmesini istiyorum. Arzu ediyorum, talep ediyorum. Her gün şehit haberleri geliyor. Ya düne kadar gelmiyordu da neden 7 Haziran’dan sonra şehit haberleri gelmeye başladı. Sizin önünüze şantajı koyuyorlarsa benim bildiğim bu milletin kuvayi milliye geleneği vardır. Şantaja boyun eğmez” diye konuştu.

“ÇİVİSİ ÇIKAN BİR DEVLETLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
Ülkede yönetim boşluğu olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan, Cumhurbaşkanı kim belli değil? Cumhurbaşkanının Anayasal sınırları içinde çalışması lazım. Başbakanın da görevini yapması lazım. Örtülü ödeneği iki kişi kullanacak. Başbakandan gizli örtülü ödeneği Cumhurbaşkanı nasıl kullanacak? Başbakandan gizli örtülü ödenek im olur? Ayrıca niye orada örtülü ödenek var? Çivisi çıkan bir devletle karşı karşıyayız. Devletin yeniden rayına oturması lazım gelir. Ve biz bu arzu ile yola çıktı. Elbette milletin tercihi bizim başımızın üstüne. Ama bu seçimler oturup düşünülerek sandığa gidilmesi gereken seçimledir. 13 yılda neler oldu. Oturup bakacağız. Hatta 7 Haziran’dan bu yana neler oldu. Oturup bir düşünün. Biz üstümüze düşen görevi yaptık. Seçim bildirgelerini aynen kopyaladılar. CHP’nin tercihlerinin, önerilerinin ne kadar doğru olduğunu göstermektir. Çünkü biz bütün araştırma ve çalışmalarımızı ortak aklı egemen kılarak seçim bildirgesi hazırladık. Onlar devleti nasıl yöneteceklerini bilmedikleri için bizim seçim bildirgesini örnek aldılar. Biz memnunuz şikayetçi değiliz. CHP’ye olan güveni perçinler. Şimdi aynı güveni halktan bekliyoruz. Biz cebimiz için çalışmayacağız. Bu ülkenin gençleri için çalışacağı. Biz halkın zenginleşmesini amaçlıyoruz ve hedefliyoruz. Yerin altında kömür var, yerin üstünde de işsiz var. Bİn kişi deniliyorsa bin kişi, beş bin kişi deniliyorsa beş bin kişi alacağı. Denizlerimiz var. Denizlerimizi kullanacağız. Allah’ın verdiği su, üstüne gemi koyacaksınız sadece. Onu bile beceremiyorlar. Ufkumuz büyüyor. CHP iktidarında göreceksiniz Allah’ın izniyle Merkez Türkiye projesi ile Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacağız. İpekyolunun merkezi olacak Türkiye, Çin’den kalkanlar, uzakdoğudan kalkanlar. Türkiye’ye gelecek. 200 milyar dolarlık bir yatırım hedefliyoruz Merkez Türkiye Projesiyle. 160 milyar doları özel sektör yapacak. Ülke orta gelir ve orta teknoloji tuzağına yakalanmış. Türkiye’yi bu durumdan kurtarmalıyız. Türkiye’nin üniversitelerinin bilgi üretim merkezi haline dönüşmesi lazım gelir. Katma değeri yüksek bir üretim yapmalıyız. Bİlgi toplumunu yakalayamazsak Türkiye kan kaybeder” ifadelerini kullandı.

“ÇAMLICA GAZOZU’NU YABANCI SERMAYEYE SATMIŞLAR”
Kendisinin Türkiye derdi olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, “Çocuklarımın da kendisi ile ilgili bir derdi yok. Çamlıca Gazozu’nu yabancı sermayeye satmışlar. Karı yurt dışına gidiyor. İstihdam mı oluşturdular? Üreten Türkiye güçlü olur. Bir ülkenin saygınlığı üretimle eş değerdir. Üretirse olur. Emek ile üreteceksiniz bunu. Gittiğim her OSB’de bana ‘Nitelikli ara eleman bulamıyoruz’ dediler. Bizim programımızda var. İş garantili eğitim. Çocuk ikinci sınıftan itibaren fabrikada stajını yapacak. Mezun olunca da stajı hazır olacak. Biz Türkiye’yi bu kadar düşünüyoruz. Bizim için yandaş değil esas olan vatandaştır. Vatandaşı düşünüyoruz. Siyasette uzlaşma kültürünü getirmede kararlıyız. Avrupa’ya ve bütün gelişmiş ülkelere bakın. Koalisyon ile yönetilir. Merkez bankasına bağımsızlık verildi. Bunlar hep koalisyon zamanında oldu. Şimdi bunların tamamı gitti. Sıfırdan yeniden başlamak zorundayız. Dış politikayı yeniden inşa etmek zorundayız. Davutoğlu’na söyledim. Ne derdimiz var Mısır ile Mısır ile niye kavga ediyoruz. Ro-Ro seferlerini kaldırdı. Bizim TIR’lar İran üzerinden gidiyor. Mısır ile ne derdimiz var? Mısır’da o iktidar gitmiş öbürü gelmiş. O Mısırlıların sorunudur. Bakın Suriye politikası hatalı, 2 milyon 225 bin Suriyeli Türkiye’de. Bizim çocuklar işsiz, onlar da iş arıyorlar. Faturayı 78 milyon olarak ortak ödüyoruz. Bir hatanın bize getirdiği bedel budur” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Çaycuma ilçesine hareket etti.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN