• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 296
  • Toplam Görüntülenme: 4743335

CEZAEVİNDEN KAÇTI POLİSE ATEŞ AÇTI

20 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
707 defa okundu.
CEZAEVİNDEN KAÇTI POLİSE ATEŞ AÇTI

CEZAEVİNDEN KAÇTI POLİSE ATEŞ AÇTI

– CEZAEVİNDEN FİRAR EDEN ZANLI, POLİSİN “DUR” İHBARINDA DURMAYINCA ORMANLIK ALANA KAÇTI
– SİLAH SESLERİNİN DUYULDUĞU MAHALLEDE GERGİN ANLAR YAŞANDI
– MERMİSİ TÜKENEN CEZAEVİ FİRARISI, POLİSİN ÇABALARI SONUCU YAŞANAN PAZARLIKLA İKNA OLDU

Zonguldak’ta polisin ‘Dur’ ihbarına uymayan 65 yaşındaki Celalettin Y., ormanlık alana kaçarak izini kaybettirmeye çalıştı. Silah seslerinin duyulduğu mahallede gergin anlar yaşanırken, mermisi tükenen Celalettin Y., ikna edilerek karakola götürüldü.
İddialara göre Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan İ.G.; eşinin Kozlu’da ikamet eden başka bir kişinin yanına kaçması üzerine eşinin geri dönmesi için Celalettin Y. ile tanışarak yardım istedi.
Bir yıl önce Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan kaçan 65 yaşındaki Celalettin Y.’nin de, İ.G.’ye bin lira karşılığında eşinin geri dönmesini sağlayacağı konusunda anlaştığı öne sürüldü. Kozlu ilçesinde G.Y.’nin yanına gelen ikili; tekrar Ereğli ilçesine birlikte dönmek istedikleri sırada anlaşmazlık yaşandı.
Asayiş uygulaması yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 67 LF 005 plakalı otomobili durdurmak istedi. Anlaşmazlığın yaşadığı sırada polis ekiplerinin durdurduğu otomobilden İ.G.’nin evrakları göstermek için indiği sırada; yanında bulunan ruhsatsız tabancasını çeken Celalettin Y., polis memurlarına ateş açmak istedi. Direksiyon koltuğuna geçen Celalettin Y., Kavaklık mevkiine doğru kaçmaya başladı. Polisin “Dur” ihtarına uymayan zanlı, Hürriyet Caddesi’nde otomobili bırakarak ormanlık alana kaçtı.
MERMİSİ BİTİNCE TESLİM OLDU
Ormanlık alanda gizlenmeye çalışan Celalettin Y., polislere 3-4 el ateş açınca çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri de karşılık verdi. Polis ekipleri çelik yelek giyerek bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Mahalle sakinlerine ise pencerelerden uzak durmaları konusunda uyarılarda bulundu. Bir süre daha devam eden olayda, mermisi tükenen Celalettin Y., polislerle pazarlık yapmaya başladı.
Pazarlık sonucu ikna olan Celalettin Y., polis otosuna bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı. Kaçan bir kişinin polise ateş ettiği haberini alan vatandaşlar ise Celalettin Y.’yi linç etmek istedi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Celalettin Y., gazetecilerin “Neden polise ateş açtınız?” sorusuna da “Ben kimseye ateş açmadım” dedi.
Öte yandan G.Y. ve İ.G. de gözaltına alınırken, Celalettin Y.’nin 8 ayrı suçtan arandığı öğrenildi. Sağlık raporu için hastaneye getirilen Celalettin Y.; ifadesi alınmak üzere tekrar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

EKİPLER BÖLGEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALIRKEN, ZANLI İLE DE BİR SÜRE PAZARLIK YAPTI (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

EKİPLER BÖLGEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALIRKEN, ZANLI İLE DE BİR SÜRE PAZARLIK YAPTI 

ÇELİK YELEK GİYEN EKİPLER, GECE BOYU KOVALAMACA YAŞADI (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

ÇELİK YELEK GİYEN EKİPLER, GECE BOYU KOVALAMACA YAŞADI 

EKİPLER, HÜRRİYET CADDESİ'Nİ BİR SÜRE TRAFİĞE KAPATTI (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

EKİPLER, HÜRRİYET CADDESİ’Nİ BİR SÜRE TRAFİĞE KAPATTI

EKİPLER, ELİ SİLAHLI FİRARİYİ YAKALAMAK İÇİN GECE BOYU ÇALIŞMA YAPTI (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

EKİPLER, ELİ SİLAHLI FİRARİYİ YAKALAMAK İÇİN GECE BOYU ÇALIŞMA YAPTI 

EKİPLER, MAHALLE ARASINDAKİ ORMANLIĞA KAÇAN ZANLIYI KISKIVRAK YAKALADI (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

EKİPLER, MAHALLE ARASINDAKİ ORMANLIĞA KAÇAN ZANLIYI KISKIVRAK YAKALADI 

CELALLETTİN Y., POLİS EKİPLERİNCE YAKALANARAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINA GETİRİLDİ (ONUR ALTINDAĞ - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

CELALLETTİN Y., POLİS EKİPLERİNCE YAKALANARAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINA GETİRİLDİ

171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN