• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2078
  • Dünkü Görüntülenme: 2510
  • Toplam Görüntülenme: 3982719

Çeşmelerimiz kültür mirasımız olarak kalmaya devam etmelidir.

12 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
143 defa okundu.
Çeşmelerimiz kültür mirasımız olarak kalmaya devam etmelidir.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesine bağlı Filyos Beldesi Abacık mahallesi sakinlerinden Niyazi Kardaşlar, “Çeşmelerimiz kültür mirasımız olarak kalmaya devam etmelidir.” dedi.

Düzce’de ailesi ve çocukları ile yaşayan Niyazi Kardaşlar, çeşme kültür mirasımızı ayakta tutmak adına, mahellemizdeki çeşmenin tadilatına öncülük yapan muhtarımız Gökhan Turgut Boz’a ve yardımsever tüm vatandaşlara çok teşekkür etti.

Sözlerine devam eden Kardaşlar, “Mahallemizin yardımlaşma kültürünü canlı tutmak için çeşmelerimiz çok değerlidir. Evlerimizde suların olmadığı dönemlerde bu çeşmelerin önünde beklenen su sıraları, nice güzel sohbet ve aşklara sebebiyet vermiştir. Çeşme değerli bir kültür mirasımız olmaya devam etmelidir.Geçmişte genç kızlarımız, delikanlılarımız ve daha eskiye gidecek olursak annelerimiz, babalarımız, nenelerimiz, dedelerimiz, çeşme başında birbirini beğenip yuva kurmuşlardır. Buralarda yaşanan sevgiler ve aşklar romanlara bile konu olmuş, dilden dile anlatılmıştır. Bu yüzden mahallemizde bu kültürün yaşamasına katkı sağlayarak bizlerle birlikte çeşmemizin tadilatı için destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN