• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 268
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710875

CESEDİ ÇÖPE ATILAN KÜBRA KART’IN AİLESİ KATİLE İDAM İSTEDİ

19 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
606 defa okundu.
CESEDİ ÇÖPE ATILAN KÜBRA KART’IN AİLESİ KATİLE İDAM İSTEDİ

banner11

CESEDİ ÇÖPE ATILAN KÜBRA KART’IN AİLESİ KATİLE İDAM İSTEDİ

İstanbul Çengelköy’de kocası tarafından öldürüldükten sonra cesedi parçalanarak çöpe atılan Kübra Kart’ın Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan ailesi, katile idam cezası verilmesini istedi.

Çengelköy’de Pazartesi günü öldürüldükten sonra cesedi parçalanarak dün gece çöp konteynerine atılan ve polis tarafından bulunan Kübra Kart’ın Kdz. Ereğli ilçesi Cemaller Köyü’nde yaşayan ailesi acı olayın haberini televizyondan izlerken sinir krizi geçirdi.
Kübra Kart’ın 69 yaşındaki annesi Ayşe Efe, kızının çok iyi bir insan olduğunu ve eşinden daha öncede şiddet gördüğünü ifade etti. Anne Ayşe Efe, kızının katili olduğu iddia edilen Tahir Kart’ın daha öncede göğsüne bıçak dayadığını anlattı. 7 çocuğundan tek kızı olan Kübra’nın çok iyi bir insan olduğunu dile getiren acılı anne, kızının katiline idam cezası verilmesini istedi.

“KARDEŞİMİN ÖLÜMÜNDEN SADECE KOCASI SORUMLU DEĞİL”
Kübra’nın ağabeyi 43 yaşındaki Hüseyin Efe de kız kardeşinin ölümünden sadece kocasının değil kaynanası ve kayın pederinin de sorumlu olduğunu savundu. Kız kardeşi Kübra’nın 17 yıldır eşine sabır gösterdiğini anlatan Hüseyin Efe, “Ahlaksız caninin 17 yıldır şuuru yerindeydi de, bu vahşi cinayetten sonra birebirden şuuru kaybolmuş. Babaları, anneleri, abileri ‘Benim oğlumun şuuru yok. Kendisini bilmiyor’ diyorlar. İşe gidip geliyor, vatandaşların, toplumun içerisinde. Katliam yaptıktan, ayak, bacak, kol, kelle ne varsa kopardıktan sonra şuuru yok deniyor. Evlendikten 5 yıl boyunca normal yaşamış. 11 yıldır da şizofren tedavisi görüyormuş. Bize bundan ne kız kardeşim ne de kendisi bahsetti. Kız kardeşimde kendisini kurtarmak amaçlı ‘bu var, bu var’ demedi. Bayramlarda buraya geldikleri zaman tuhaf tuhaf hareketleri vardı. Bayramlarda buraya geldiği zaman sofrada az bir şey konuşacağı zaman iki eliyle ağzını kapatıp ‘sen sus’ diyordu. Biz ara sıra müdahale ediyorduk ama kendi aralarında bilinçli olarak yapılan şaka zannediyorduk. Karı koca arasında oyun gibi bir şey zannediyorduk. Kız kardeşim “Ben bununla artık baş edemiyorum, lafta anlamıyor. Buna a desen, b anlıyor. Bunu artık böyle kabul ettik, bununla başa çıkamıyorum” dedikleri oldu” dedi.

“CİNAYET DELİLLERİNİ YOK EDEMEMİŞ”
Tahir Kart’ın ailesinin Salı akşamı kendilerini aradığını ve kız kardeşinin kayıp olduğunu ve köye gelip gelmediğini sorduklarını hatırlatan ağabey Hüseyin Efe, her defasında kendilerine farklı şeyler söylendiğini dile getirdi. Efe, “Babası arıyor, “İşten çıkmış, Gültepe’den geçerken, oralar tenha, arabanın bir tanesi gelmiştir, koymuştur arabaya, olmuştur” diyor. Biraderine de diyorum ki “Kübra’nın telefonu evde mi?”, evdeymiş. “Çantası, ziynet eşyaları evde yerinde mi?” yerinde. “Kübra’nın eve girdiği dış kapı anahtarı evde mi?” evde. Bu delilleri de yok edememiş. Kaybolduğu haberini ben Salı akşamı saat 15.00 civarında aldım. Olayı da Pazartesi 17.30-18.00’de yapmış bunlar. Aradan 36 saat geçmiş oluyor yani” dedi.

İYİ HAL İNDİRİMİNE TEPKİ
Eşinden şiddet gören kadınların mutlaka ailesine bilgi vermesini ve kadına yönelik şiddetin durması için idam cezasının geri gelmesini isteyen gözü yaşlı ağabey, bu tür cinayetlerin katillerine mahkemelerde iyi halden ceza indirimine gidilmesine tepki gösterdi. Hüseyin Efe, “Adam 15 sene ceza alıyor, af çıkıyor. Neymiş, kravat takmış duruşmada. Kravat taktığı için, gülümsediği için iyi halden dolayı 15 yıl iniyor 3 seneye. 3 senede çevriliyor para cezasına. Haydi toplum içine. Aynı hareketi tekrar yapıyor. Türkiye’de idam gelmediği sürece kadın cinayetlerinin önüne geçilemez” şeklinde konuştu.

13

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN