• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

Çaycuma’ya Çöpmatik geliyor

1 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
605 defa okundu.
Çaycuma’ya Çöpmatik geliyor

ÇAYCUMA’YA ÇÖPMATİK GELİYOR

Çaycuma Belediyesi bölgede bir ilke daha imza atarak, çöp kutularını yer altına alıyor. Belediye çöpmatikleri ise kendi atölyesinde üretiyor.

Çaycuma Belediyesi, çöp kutularını yer almak için çalışmalarını hızlandırdı. Belirlenen noktalarda kazılar yapılırken, buralara bin ton kapasiteli çöpmatikler yerleştirilecek. Proje ile hem görüntü kirliliği, hem de çöplerin oluşturduğu kirlilik ortadan kalkacak.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, kendi atölyelerinde ürettikleri yer altı çöp konteyner sistemiyle hem tasarruf edeceklerini hem görüntü ve kötü koku kirliliğini ortadan kaldırmış olacaklarını vurgulayarak, “Çaycuma’da yaşam kalitemizi ve standartlarımızı yükseltmek adına çöp ile insan arasında ki steril ortamı oluşturmak ve daha sağlıklı yaşam alanları sağlamak için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bin ton kapasiteli sistem ile hem tasarruf edeceğiz hem de çöp ve atıkların yer altında toplanması, etrafa koku, pislik, sıvı yayılmasını önleyecek, haşere üremesini engelleyecektir. Konulan alanda ise çok az yer işgal ediyor, yayalara rahat yürüme alanı bırakıyor. Yaşam alanlarımızın daha güzel ve yaşanılır olması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çaycuma her yönüyle örnek bir ilçe olma yolundadır” dedi.
Sistem sayesinde vatandaşlar, üstte bulunan bacadan çöpleri atacak, yer altındaki konteynerin kullanımıyla görüntü kirliliğinin ortadan kalkmasının yanı sıra dolma ve boşaltma süreleri kısalacak. İlk etapta yenilenen Nihat Kantarcı ve Atatürk bulvarlarında 14 adet yeni çöp toplama sistemi kurulacak.
Çaycuma Belediyesi Demir Atölyesinde sanayi esnafının işbirliğiyle üretilen çöpmatikler ilçeye farklı bir görünüm kazandıracak.

ÇAYCUMA'YA ÇÖPMAT?K GEL?YOR ÇAYCUMA'YA ÇÖPMAT?K GEL?YOR

13 - Kopya

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN