• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 934
  • Dünkü Görüntülenme: 1186
  • Toplam Görüntülenme: 4243317

Çaycuma’ya Bir Müjde Daha…

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
829 defa okundu.
Çaycuma’ya Bir Müjde Daha…

BEÜ Senatosu Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer başkanlığında 14 Kasım Pazartesi günü Çaycuma Kampüsü’nde toplandı. Senato, Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Kurulmasını Kararlaştırdı.

YÖK’e kurulması teklif edilen Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksek Okulunda Gıda Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Kimya Teknolojisi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Süt ve Besi Hayvancılığı, ve Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programları açılacak.
Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Kurulması konusunda açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, tüm kampüslerin olduğu gibi Çaycuma Kampüsünün de sürekli gelişmesi için çalışma içinde olduklarını hatırlatarak şunları söyledi:
“Çaycuma kampüsümüz, her geçen gün kapasitesi artan Çaycuma Meslek Yüksekokulundan sonra açılan Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Sakine-Şevki Yurtbay Gıda Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte eğitim alanında güçlü bir kampüs olma yolunda ilerlemektedir.

2015 yılında kurduğumuz Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alacak. Yine yakın zamanda kurduğumuz ve kısa zamanda önemli gelişme kaydeden ahşap oyuncak atölyemiz bu kampüsümüzde faaliyetlerine devam ediyor. Ayrıca Gıda Mühendisliği Bölümü Çaycuma Kampüsü’nde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Tüm bu eğitim imkanlarının yanında öğrencilerimizin kampüs içindeki imkanlarını da artırmaya çalışıyoruz. Tüm derslik ve altyapı çalışmalarına ilave olarak tüm bölüm ve programlarımızın laboratuvar imkanlarını güçlendirdik. Kütüphane ve çalışma salonlarımızı hizmete aldık. Mevcut çok amaçlı spor salonuna ilave olarak açık spor alanlarını kampüsümüze kazandırdık. Geçen sene futbol sahasına ilave olarak bu sene tenis kortunu hizmete aldık. Geçen hafta Sayın Valimiz Ali Kaban’ın desteği ile kampüsümüze öğrencilerimizin kullanmaları için 100 bisiklet kazandırıldı. Tüm bu çabalarla bir taraftan eğitim kalitesini artırmaya çalışırken diğer taraftan öğrencilerimizin kampüs içerisinde daha nitelikli zaman geçirmelerini hedefliyoruz.

Tüm bu olumlu gelişmelere yeni bir ivme kazandıracak önemli bir kararı da bugün senatomuz almış oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak gıda ve tarım sektörlerinde önemli yatırımlar yapılan ve belirgin bir potansiyel ve avantaja sahip olan bu bölgede, bu alanlarda mesleki yeterliliğe sahip bireyler yetiştirmek ve ileri araştırma imkanları oluşturmak için Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulunu kurma kararı verdik. YÖK’ün onay vermesinden sonra inşallah kısa zamanda faaliyetlerine başlamasını planlıyoruz. Kurulacak yeni MYO binasının yapımı ile ilgili önümüzdeki günlerde önemli bir gelişmeyi sizlerle paylaşacağız. Bu süreçlerde sürekli desteklerini gördüğümüz başta Zonguldak Valisi Sayın Ali Kaban olmak üzere, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’ye, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık’a, Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay’a, Av. Ali Osman Odabaşına, Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir’e şükranlarımı sunuyorum. Kurulacak yeni MYO’nun üniversitemize ve Çaycuma’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN