• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 472
  • Dünkü Görüntülenme: 3736
  • Toplam Görüntülenme: 4043789

Çaycuma’da ‘Yiyecek Pişirme ve Satma Aracı’na zabıta engeli

1 Ekim 2019
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
17199 defa okundu.
Çaycuma’da ‘Yiyecek Pişirme ve Satma Aracı’na zabıta engeli

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde trafik ruhsatında “Yiyecek Pişirme ve Satma Aracı” diye geçen seyyar araç zabıta engeline takıldı.

İddiaya göre Çaycuma ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Erdal Bilici yaklaşık 20 gün önce 35 bin TL’ye aldığı ve ruhsatında “Yiyecek pişirme ve Satma Aracı” diye geçtiği seyyar işyerinde Çaycuma Belediyesi Zabıta ekiplerinin engeline takıldı.

Zabıta ekipleri tarafından aracının her durduğu noktada kaldırıldığını ifade eden Erdal Bilici, aracın her şeyinin tam olduğunu vurgulayarak daha fazla kendisine yapılan baskı sonucunda aracı belediye önünde yakacağını söyledi. Bilici; “Hijyen olarak her kontrolü yapılmış olan seyyar gıda araçları Çaycuma da satılıyor, lakin ekmek kapısı olarak alınan bu araçlara nedense belediye yer göstermediği gibi satış yaptığı her yerden kaldırılmasını istiyor. Yapılan başvurular işgaliyle parası ve yer gösterilmesi üzerine sonuç alınmadı ve diğer merdiven altı tezgahlarda tam ilçe merkezinde olmasına rağmen göz yumulup ses çıkarılmıyor, ekmek parası peşinde koşmak suç mu? hırsızlık arsızlık yapmıyorum, devlet büyüklerinden ne bir iş, ne de para istemiyorum, tek amacım kendi ekmeği mi kazanmak. Bunalıma girmek üzereyim, eski hükümlüyüm. En sonunda bana aracı belediye önünde yaktıracaklar. Yaptığım iş dolayısıyla halk memnun. Halk memnun ama zabıta memnun değil.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.
  • Çalışıp kazaniyon helalindenya ondandir birinin zoruna gitmistir
    4 Ekim 2019 22:41
  • Belediye belkide rant pesindedir ileri gelen esnaf baski yapiyor ola bilir yada belediye cikar pesindediz ruhsatta devletin imzasi kasesi varda belediye yardimci olmak zorundadis aksi oluyorsa ya avanta istiyor yada baskan oy icin boyun bukmek zorunda kalip baski yapiyordur...
    1 Ekim 2019 17:00

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN