• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 518
  • Dünkü Görüntülenme: 7012
  • Toplam Görüntülenme: 4431161

Çaycuma’da yapımı tamamlanan müze evine Kantarcı ailesinin soy isminin verilmesi talebine MHP’ den itiraz.

4 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
39 defa okundu.
Çaycuma’da yapımı tamamlanan  müze evine Kantarcı ailesinin soy isminin verilmesi talebine MHP’ den itiraz.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaptırılan müze evine Kantarcı ailesinin soy isminin verilmesi talebine, Çaycuma MHP İlçe Teşkilatı yayınladığı bir bildiriyle karşı çıktığını duyurdu.

Açıklamada şu sözlere yer verildi :

Çaycuma Belediyesi tarafından, Belediye binamızın hemen karşı tarafına inşa edilen müze evi için CHP Çaycuma Belediyesi Meclis Üyelerinin teklifi ve Çaycuma Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın sosyal medya hesabı üzerinden müze evine Kantarcı ailesinin soy isminin verilmesi talebi sunulmuştur.

Kendilerinin ve ailesinin Çaycuma ve Çaycuma halkına hayırlı faaliyetleri elbet olmuştur. Ancak Soy isminin verileceği yer bir cadde, bir sokak veya bir mahallenin adı değildir. Söz konusu olan yer müze evi olarak adlandırılan ve Çaycuma’mızın bir simgesi olan alandır. Bundan yıllar sonra Çaycuma’mızın simgesi olarak inşa edilen bir yapıtın adının kantarcı ailesinin soy ismi ile anılması ne kadar doğrudur? Çaycuma’mızı ne kadar temsil eden bir ifade olacaktır… Bunun bir de halk oylaması gibi sosyal medya alanlarına taşınarak burada kendilerini seven halkımızın desteği ile bunu meşrulaştırmaya çalışması da ayrıca tartışılacak bir konudur.

Amaç burada Çaycuma’mızı simgelemek ve tanıtmak mıdır? Yoksa kendi soy ismimizi simge ettirmek veya da tanıtıma sunmak mıdır? Çaycuma’mızın değerleri hiçbir nefsim kendisini ve ailesini reklam amacı ile kullanabileceği veya sergileyebileceği bir yapı değildir. Burası üzerinde barındırdığı tüm halkının ortak değeridir. Çaycuma’mızı temsil edecek her yapıt ilçemizin nitelik ismini taşımak zorundadır. Çaycuma gelecek nesillere bireysel reklamların aktarılacağı eserlerle donatılan bir ilçe olmayacaktır.

Kutsal devlet makamları bizlere bir şehrin simgesi olan yapıtları kendi adımıza anılacak bir alanın var olunmasını sağlayabilme yetkisi vermemektedir, veremez.
ÇAYCUMA DEĞERLERİ ÇAYCUMA’MIZIN KÜLTÜREL İSİMLERİYLE ANILMALIDIR.
MHP ÇAYCUMA İLÇE TEŞKİLATI.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN