• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 738
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712923

Çaycuma’da Nevruz Bayramı Coşkusu

20 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
475 defa okundu.
Çaycuma’da Nevruz Bayramı Coşkusu

ÇAYCUMA’DA NEVRUZ BAYRAMI COŞKUSU

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Meslek Yüksek Okulu’nda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Nevruz etkinlikleri kapsamında etkinlikler yapıldı.
Yapılan etkinliğe; Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Müftüsü Mahmur Rauf Arcaklıoğlu, Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı, Kredi ve Yurtlar Kurumu İlçe Müdürü Ahmet Duman, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Ahmet Ali Başören, MHP İlçe Yönetimi, İl Genel Meclis Üyesi Siyami Akçaalan, üniversite öğrencileri, öğretim elemanları katılarak bu yılda yine aynı coşku ve heyecanla tam bir bayram havasında kutlandı.

Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı’nın açılış konuşmasını yapması ve bayram mesajını vermesiyle devam etti. Ardından, Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Okutmanı Elif Aydın tarafından günün anlam ve önemini vurgulayan kısa bir konferans verildi. Aydın, konuşmasında Nevruz Bayramı’nın geçmişten günümüze kadar ne şekillerde kutlanıldığı hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Konferansın ardından, tüm konuklar ve öğrenciler bahçeye davet edildi ve temsili olarak yakılan ateşin etrafında şenlikler devam etti; konuklar ve öğrenciler yakılan ateşin üzerinden atladı. Meslek Yüksek Okulu bahçesindeki etkinliğe katılan öğrenci ve konuklara etli pilav ikram edildi. Kutlamalar boyunca öğrenciler halk müziği eşliğinde eğlendiler, halaylar çektiler. Ayrıca etkinlik çerçevesinde BEÜ’nin bahçesine Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı ve davetliler tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Nevruz Bayramı dostluk, barış, kardeşlik çerçevesi içerisinde geniş bir öğrenci katılımıyla kutlandı.
(Haber-Foto-Kamera: Anıl TAŞKIRAN)

14 - Kopya 15 - Kopya

58 55 56 57

32

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN