• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 142
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684345

ÇAYCUMA’DA İLK HACI KAFİLESİ KARŞILANDI

30 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
769 defa okundu.
ÇAYCUMA’DA İLK HACI KAFİLESİ KARŞILANDI

ÇAYCUMA’DA İLK HACI KAFİLESİ KARŞILANDI

Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi Çaycuma’ya döndü. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçaklarla akşam saatlerinde Cidde ve Medine’den Atatürk Havalimanı’na gelen hacıların yanında zemzem suyu ve hediyelik eşya getirdiği görüldü.
Kutsal topraklardan Ankara’ya gelen hacılardan Şaban Topal ile Bayram Güneş, “Çok büyük mutluluk. Allah herkese nasip etsin. Daha önceden geçtiğimiz için izdihamı görmedik, üzücü olay bizim hemen arka tarafımızda gerçekleşti. Kardeşlerimize Allahtan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz ” dediler. Kardeşleri, çocukları ve Hisar Turizm şirketi yetkilisi Mustafa Erbay tarafından karşılanan Hacılar “Çok güzel duygu, her insanın yaşaması gerek. Tüm arkadaşlarımıza ve İslam âlemine oralara gitmelerini tavsiye ediyoruz. Çok ayrıcalıklı duygu. İzdihamdan önce oradan geçmiştik. Türk hacılarından orada fazla kalan yok. Çok üzücü bir olay Allah O kardeşlerimizi rahmetine kavuştursun ” diye konuştular.
Hac görevini yerine getiren İlk kafilede Bayram-Fatime Güneş, Hasan Çıvak, Gülserin-Satılmış Güveç, Hayri-Nefise Karakök, Rıza Şık, Şaban Topal ve Kafile başkanı Din görevlisi merkez camii müezzini Hakkı Yaşa Çaycuma ilçesine geldi. Karşılamada sevinç gözyaşlarına hâkim olamayan Hacılar Şirket yetkilisi Mustafa Erbay’a sarılarak duygulu anlar yaşadılar.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN