• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2142
  • Dünkü Görüntülenme: 330
  • Toplam Görüntülenme: 4359231

ÇAYCUMA’DA GÜREŞ SPORU YENİDEN YAŞATILIYOR

27 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
547 defa okundu.
ÇAYCUMA’DA GÜREŞ SPORU YENİDEN YAŞATILIYOR

ÇAYCUMA’DA GÜREŞ SPORU YENİDEN YAŞATILIYOR

Çaycuma’ya bağlı Burunkaya köyünde ata sporu olan güreş yeniden yaşatılıyor.
Ata sporu güreş, Burunkaya’da bayram programı çerçevesinde yeniden yaşatılıyor. Köy muhtarı Kadir Aktaş, Köy Konağı önünde vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra, geçen yıl Köy Ağası seçilen Rıfat Akyüz yeniçeri kıyafetleri giymiş iki vatandaşla birlikte mehter marşları eşliğinde alana girip vatandaşları selamladı.
Muhtar Aktaş yaptığı açıklamada, “2010 ve 2014 yılı arasında 10 tane üniversite öğrencimize 30 bin TL burs yardımı yaptık. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma bütün yardımseverlere teşekkür ediyorum. Eminim birazdan burada olacak olan güreş ağalığı çekişmeli geçecektir. 2015 yılında üniversitede okuyan kardeşlerimize çok yoğun şekilde katkı ve yardım olacaktır. Ben çok çekişmeli bir yarışma bekliyorum, hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan güreşin ardından, çuval yarışı, ip çekme yarışı, top sektirme yarışmaları yapıldı. 2014 Güreş Ağası olan Rıfat Akyüz, bu sene ağalığı Mehmet Karabacak’a kaptırdı.
2015 yılı köy ağası olan Mehmet Karabacak yaptığı açıklamada, “Öncelikle herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum ve hepinizi tebrik ediyorum. Beni ağa seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu bir yarışmaydı biz burada öğrencilerimize katkımız olsun diye yarıştık. Geçen sene verilen 4 bin 200 TL’yi ben bu sene 5 bin TL’ye yükseltiyorum” dedi.

02

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN