• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4656
  • Dünkü Görüntülenme: 438
  • Toplam Görüntülenme: 4417009

ÇAYCUMA’DA “GÖNÜLLÜYSEN RENK VER” TEMASI ALTINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ

13 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
593 defa okundu.
ÇAYCUMA’DA “GÖNÜLLÜYSEN RENK VER” TEMASI ALTINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ

ÇAYCUMA’DA “GÖNÜLLÜYSEN RENK VER” TEMASI ALTINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ

Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Çaycuma’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları vatandaşları bilgilendirmek adına Cumhuriyet meydanında stant açtı.
Çaycuma TEMA Temsilciliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ayten-Maksut Çavdar Öğrenim Birimi, Kızılay Çaycuma Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi, Çaycuma Belediyesi, Çaycuma Kent Konseyi, Çaycuma Yardımseverler Derneği, Türk Anneler Derneği Çaycuma Şubesi Cumhuriyet Meydanında stant açarak faaliyetleri hakkında vatandaşları bilgilendirip broşür dağıttı.
Stantları Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe ve İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça’da ziyaret ederek derneklerde çalışan gönüllüleri tebrik ettiler.
Dernekler adına konuşan ADD Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk şunları söyledi:
“Gönüllüler Günü çerçevesinde Çaycuma’da bulunan kamu derneklerimiz vakıflarımız ve Çaycuma Kent Konseyimiz ile birlikte ‘Bir renkte sen ver gönüllü ol’ kapsamında dernekler ile bir araya geldik. Çaycuma’da bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Vatandaşlarımıza derneklere üye olmanın ne kadar önemli olduğunu onlara anlatmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz Avrupa’da her vatandaş en az on tane derneğe üye fakat Türkiye’de hiç üye olmayan vatandaşlarımız bile var. Biz bu konuda vatandaşımızı halkımızı derneklerimize üye olmaya davet ediyoruz. Bu kapsamda derneklerimizi halkımızla bir araya getirdik. Şuan Belediye ile birlikte 8 kuruluşumuz burada. İnşallah Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu gibi vatandaşlarımız en azından beş altı derneğe üye olurlar. Çünkü birlikten güçlük doğar. Fırtınalar rüzgârlar, geldiği zaman birbirimize tutunursak ayakta kalırız hepimiz. Onun için derneklere üye olmamızda fayda var.”
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ayten- Maksut Çavdar Öğrenim Birimi Sorumlusu Nalan Turgut ise amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “ 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ‘Gönüllüysen Renk Ver’ etkinliği kapsamında ADD Derneği, Yardım Sevenler Derneği, Tema, Kızılay, Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çaycuma Kent Konseyi, Anneler Derneği, hem gönüllü kuruluşları tanıtmak, hem de sivil toplum adına farkındalık oluşturmak adına stant açtık. Bizim standımızda TEGV’de çocuklara yönelik neler yapılıyor, onlar için bilgi veriyoruz. Hem de gönüllüysen renk ver çalışması adı altında boyama yaptırıyoruz”şeklinde konuştu.
Kaymakam Keçeli ise toplum yararına çalışan tüm gönüllüleri tebrik ederek; “Sivil toplum kuruluşlarımızın hepsi bizler için çok değerli, bazıları bunu görev olarak yaparak karşılığını alıyor iken sizler karşılığını almadan kendi zamanınızdan, kendi emeğinizden ve kendi ailenizden fedakârlık yaparak her biriniz kendi alanınızda çok güzel çalışmalar yürütüyorsunuz. O yüzden benim gözümde en değerli kuruluşlar sizlersiniz. Karşılık almadan karşılıksız yapılan ender şeyler birisidir kuruluşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar. Bu vesile ile sizlerin şahsında, kurumlara, derneklere tek tek teşekkür ediyorum. Sizlerin çalışmaları ile Çaycumasız ve ülkemiz çok güzel bir hale gelecek. Ben her zaman şunu savunurum, devlet kuruluşlarının, gönüllü kuruluşlarla desteklenmesi gerektiğini, vatandaşa ulaşım anlamında gönüllüğün çok çok önemli bir kuruma sahip olduğunu savunuyorum. Devlet kurumlarının da işini kolaylaştıran bizlere en büyük desteği olan kuruluşlar sizlersiniz. Çaycuma’da gönüllüler günü ilk defa kutlanıyor. İnşallah gelecek yıllarda daha geniş katılımla daha güzel havalarda çok güzel etkinlikler yapmayı ümit ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Gönüllüler Gününüz kutlu olsun” dedi.

TEGV CUMHURİYET MEYDANINDA STAND AÇTI (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

TEGV CUMHURİYET MEYDANINDA STAND AÇTI

ÇAYCUMA KAYMAKAMI,GARNİZON KOMUTANI,BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ,İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ AÇILAN STANDLARI GEZDİ. (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

ÇAYCUMA KAYMAKAMI,GARNİZON KOMUTANI,BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ,İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ AÇILAN STANDLARI GEZDİ.

12273050_10153216627587304_339136525_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN