• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2188
  • Dünkü Görüntülenme: 330
  • Toplam Görüntülenme: 4359277

Çaycuma’da Esra Erkeç Azmi İle Memur Oldu

21 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
697 defa okundu.
Çaycuma’da  Esra Erkeç Azmi İle Memur Oldu

AZMİ İLE MEMUR OLDU

– 10 YILDIR TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM YAŞAYAN GENÇ KIZ, AYNI ZAMANDA KİTAP DA YAZDI

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Ulu köyünde 10 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum olan 21 yaşındaki Esra Erkeç azmi sayesinde memur oldu.
Çaycuma ilçesine bağlı Ulu köyünde kas gevşekliğine bağlı görülen Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastalığına yakalanınca 11 yaşından bu yana tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayan 21 yaşındaki Esra Erkeç, liseyi açıktan bitirdi. Genç kız daha sonra şiir ve hikayelerinin yer aldığı “Hayallerim Gerçek Olsa” ve “Bir Dilek Tuttum” isimli 2 tane kitap çıkarttı. EKPSS’ye girerek Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması gerçekleşen Erkeç duygularını şu şekilde ifade etti:
“Altıncı sınıfta hastalığımdan dolayı yürümem durdu. Kas erimesi rahatsızlığım var ailemin yardımı ve desteği ile 8’nci sınıfa kadar okudum ve ortaokulu o şekilde bitirdim. Daha sonra okul hayatıma açık öğretimden devam ettim liseyi de aynı şekilde anne ve babamın desteğiyle bitirdim. Üniversite sınavlarına girdim ve kazandım. Şu an üniversiteyi bitirdim. Engelli kamu personeli sınavına girdim. Atandım ve şuan da Milli Eğitim Müdürlüğünde işe başladım. Benim gibi engelli olan arkadaşlarıma sesleniyorum özellikle, yılmasınlar her şey inanmakla ve azimle oluyor. Hayatta çok şey yaşadık ve zorluklar gördüm ama yılmadım ve şuanda onun meyvesini aldım. En büyük destekçim ailemdi, mutluyum hayat her şeye rağmen devam ediyor. Bu arada 2 tane kitap var kitapta yazdım, hikaye ve şiir kitabım var. Şuan 3’ncü kitabımın çalışmaları devam ediyor bir yandan da onu yazmaya devam ediyorum.”

AİLESİNDEN BÜYÜK DESTEK
Esra Erkeç’in babası Mustafa Erkeç ise üç çocuğunun da farklı engelleri olduğunu söyledi. Kızlarına destek olduklarını hatırlatan baba Mustafa Erkaç, “3 tane çocuğum var 3’ü de değişik şekilde engelleri var. Kızım 21 yaşında, 11 yaşında yürümesi durdu kas erimesi hastalığı nedeniyle, orta öğretimine kadar beraberce annesi ve babası olarak okula götürüp getirdik. Şuan lise mezunu olarak EKPSS’den ataması çıktı, Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Bütün engelli kardeşlerimize ve ailelerine sesleniyorum, yılmasınlar. Hiçbir zaman evde oturarak değilde, anne baba desteğiyle yapacağı iş yoktur. Yeter ki bizler engellilerin arkasında anne baba olarak onlara yardımcı olalım elimizden gelen desteği verelim. Devlet büyüklerimizde inşallah destek verecekler böyle kardeşlerimizi, çocuklarımızı istihdam edeceklerdir. Onlarında hayatları kurtulacak ve onlarda kendi bağımsızlığına kavuşacaklardır” dedi.

ESRA ERKEÇ, AİLESİNİN DESTEĞİ İLE MEMUR OLDU. (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

ESRA ERKEÇ, KARDEŞİNİN YARDIMIYLA DA CADDELERDE ÖZGÜRCE GEZEBİLİYOR. (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

11780178_10152992808277304_448155473_o

Anahtar Kelime: , , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN