• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1906
  • Dünkü Görüntülenme: 1732
  • Toplam Görüntülenme: 3837231

Çaycuma’da emekli gıda mühendisi ürettiği maket gemileri sergiliyor

12 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
359 defa okundu.
Çaycuma’da emekli gıda mühendisi ürettiği maket gemileri sergiliyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde evinin alt katını atölyeye çeviren emekli gıda mühendisi Gökşin Türkhan, birbirinden güzel maket gemiler yapıyor.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde evinin alt katını atölyeye çeviren emekli gıda mühendisi Gökşin Türkhan, birbirinden güzel maket gemiler yapıyor.İlçeye bağlı Yeni Mahalle’de oturan Türkhan, emekli olunca hobisi olan gemi maketi yapımını ilerletmek için evinin alt katını atölyeye çevirdi.

İnternetten aldığı hazır kitlerle ve kendi çabalarıyla ortaya çıkardığı modellerle eğitim almadan maket gemi yapan Türkhan’ın özellikle “Bandırma Gemisi”, “İtalyan Römorkörü”, “Nusret Mayın Gemisi” maketleri, görenlerin beğenisini kazanıyor.

“Maket gemi yapmaktan büyük zevk alıyorum”

Maket gemilerine gözü gibi bakan Gökşin Türkhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yıl önce uçak, gemi ve ev modelleri yaparak maket yapımına merak saldığını söyledi.

Türkhan, “Gemi modellerini hobi olarak yapıyorum. Elimde 12 çeşit modelim var. Bunlarla boş vakitlerimde çalışıyorum. Bu iş için herhangi bir eğitim almadım. Kendi çabalarımla, internetten videolar seyrettim. Bir parçayı 20 sefer takıp çıkararak en iyi şekli verebilmek için böyle böyle ilerledim ve yıllar geçtikçe daha iyisini yapmaya çalıştım.” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN