• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 6640
  • Dünkü Görüntülenme: 7032
  • Toplam Görüntülenme: 4356829

ÇAYCUMA’DA CAMİ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

23 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu.
ÇAYCUMA’DA CAMİ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

ÇAYCUMA’DA CAMİ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Çaycuma Karamusa Köyü Aydınlar Mahallesi’nde yeni yapılacak caminin temeli törenle atıldı.
Temel atma törenine, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kaymakam Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Diyanet Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, Çaycuma eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen, daire ve okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Eski caminin yıkılması ve yenisinin temelinin atılması için destek veren Çaycuma Belediyesi’ne teşekküre eden Karamusa Köyü Aydınlar Mahallesi Cami Dernek Başkanı Selahattin Aydemir yaptıpı açıklamada,“Her başlangıç zor oluyor. ‘Zor olan yapılınca kolaylaşır” diyen Sayın Mustafa Muslu kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Çaycuma’da her hayır dalında emekleri vardır. Bu mabetler Allah’ın mescitleridir. Bizler bunların sadece hizmetkârıyız. Ama yine bunları ayakta tutacak cenabı-ı haktır. Cenabı-ı hak bizlere güç kuvvet versin. En kısa zamanda bu mabedi hizmete sunmayı amaçlıyoruz. İnşallah burası sadece cami değil, gençlerin sosyal faaliyet alanı olacaktır. Alt katı kuran kursu ve sohbet mekânı, birinci katı erkekler, ikinci katı kadınlar için ibadet yeri olacaktır”dedi.
İlçe Müftüsü Arcaklıoğlu ise “İçinde bulunduğumuz manevi iklimde en güzel şekilde ibadet ettiren rabbimize hamdolsun diyerek, “Çaycuma’daki 330 camimizden 8 tanesinin inşaatı devam ediyor. Tahminen 340 civarındaki camimiz olacaktır. Kayıtlı olmayanlarla beraber 350 civarındadır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu temel kısa zamanda yükselir” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Güzel bir günde bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, Çaycuma’nın bu sıcak mahallesinde güzel bir amaç için temel atacağız” şeklinde konuştu. Kaymakam Serkan Keçeli “Bugün burada bismillah diyerek hayırlı bir işin başlangıcını yapmış bulunuyoruz. Temel sadece bir bina değil, Allah’ın bir mescidi ve Allah’ın bir evidir. Camimizde sadece ibadet edilmekle kalınmayacak, aynı zamanda kadınlarımız, erkeklerimize ve gençlerimize dini anlamda eğitimlerine fırsat oluşturacak bir camiye kavuşmuş olacağız. Çaycuma’yı bu bakımdan çok şanslı olarak görüyorum. Bir aylık zaman zarfında 8 camimizin temeli atıldı ve atılmaya devam edecek. Bu dönemde Çaycuma’da yaşan nesli çok şanslı görüyorum. Bu cami yeni tekniklerle yapılacağı için, belki 100 yıl yeni bir camiye ihtiyaç duyulmayacak. Cami yapmak ve yapılmasına vesile olmak, her nesle nasip olmuyor. Hayırlı işlerde acele etmek lazım. İnşallah biran önce cami biter, açılışında da kalabalık bir şekilde gerçekleştiririz” dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; “Camilerin sadece bin olsun diye yapılmaması gerektiğini ifade ederek, “Hayır müesseseleri yaşadığı ve ibadet edildiği sürece bir hak bitse bile, destek sağlayanların amel defteri kıyamete kadar açık kalacaktır. Camilerimiz son zamanlarda mimarisi ve inşaat tekniği açısından büyük aşama kat etti. Fiziki olarak güzel mekânlarımız var. Ancak camilerin o manevi ruhunu yaşatmak lazım. Camilerimiz sadece bina olsun diye yapılmamalı, cemaat içini doldurmalı. Allah bize güzel mekânlarda camilerin içini dolduracak cemaat nasip etsin. Bu eserimizin köyümüze ve Çaycuma’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
İlçe müftüsünün yaptığı duanın ardından, kurban kesilerek caminin temeli atıldı. Temel atma töreninin ardından katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİNDE SERKAN KEÇELİ KONUŞMA YAPTI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

CAYCUMA BELEDIYE BASKANI BULENT KANTARCI CAMİ TEMELİNDE KONUŞMA YAPTI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

CAMİ TEMELİ DUALAR EŞLİĞİNDE ATILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

KARAMUSA KÖYÜ AYDINLAR MAHALLESİNDE YENİ CAMİ İÇİN TEMEL ATILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN