• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 830
  • Dünkü Görüntülenme: 742
  • Toplam Görüntülenme: 4472317

ÇAYCUMA ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜ

16 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
479 defa okundu.
ÇAYCUMA ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜ

16

ÇAYCUMA ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜ

Mersin’in Tarsus ilçesinde önceki gün öldürülen 20 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Özgecan Aslan için basın açıklaması yapıldı.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, vatandaşlar Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan için yürüdü. Eğitim Sen üyesi Burcu Hür’ün okuduğu basın açıklamasında sık sık “kadın için adalet tecavüze müebbet; Özgecan’ın hesabı sorulacak, taciz tecavüz bir insanlık suçudur” sloganları atıldı. Daha sonra bine yakın insan Seka Caddesi’ni trafiğe kapatarak sloganlarla yüründü. Burcu Hür basın açıklamasında şunları söyledi:
“Üç gün önce minibüse bindikten sonra kendisinden haber alınamayan Mersin Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan dün gece vahşi şekilde öldürülmüş halde ormanlık alanda bulunmuştur. Minibüs şoförünün genç kadına tecavüz girişiminde bulunduğu, genç kadın direnince boğazını keserek öldürdüğü ortaya çıkmıştır. Bununla da yetinmeyen katil, babasını ve arkadaşını çağırarak genç kadının cansız bedenini yakmaya çalışmıştır. Cani şoför, babası ve arkadaşı tutuklanmıştır. Bundan sonraki süreçte kadın cinayetlerinin cezasız bırakılmaması için mücadele eden tüm kadınlar bu davanın takipçisi olacak, aynı vahşetin yaşanmaması için mücadele etmeye devam edecektir. Adalet Bakanlığı verilerine göre cinsel saldırı suçundan açılan davaların yarısında sanıklar beraat etmektedir. Geçen sene öldürülen kadın sayısı Emniyet verilerine göre 133 olmasına rağmen gazete haberlerine göre 241`dir. Buna karşı bizler 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde alanları doldurmalı, Özgecanları unutturmamalı ve tüm kadın cinayetlerinin hesabını sormalıyız. Çünkü ancak örgütlü ve sürekli mücadeleyle kadına karşı her türlü şiddeti durdurabiliriz. Ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN