• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 558
  • Dünkü Görüntülenme: 880
  • Toplam Görüntülenme: 4080769

“ÇAYCUMA OKUYOR” PROJESİ TANITILDI

16 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
380 defa okundu.
“ÇAYCUMA OKUYOR” PROJESİ TANITILDI

17

“ÇAYCUMA OKUYOR” PROJESİ TANITILDI

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Çaycuma Okuyor” projesi kapsamında kitap okumanın önemi anlatıldı.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan etkinliğe; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, İlçe Tarım Müdürü Coşkun Ulutaş, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ak Parti eski İlçe Başkanı Av. Vedat Emeksiz, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış öncesi bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı söylendi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir kampanya hakkında konuşma yaparak, Okul kütüphanelerinde kitap sayısını artırmak, her okulda öğrenci başına en az 20 kitap olacak şekilde çalışma yapmak ve öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak olduğunu hatırlattı. Özdemir, “Hedeflerimize ulaşmanın en önemli yolu çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktadır. Televizyon izlemenin, internet ve bilgisayar kullanımın yaygın olduğu günümüzde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması projenin en önemli bölümünü oluşturmaktadır. Okul kütüphanelerinde kitap sayısını artırmak, her okulda öğrenci başına en az 20 kitap olacak şekilde çalışma yapmak ve öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak en önemli hedeflerimiz arasındadır” dedi.

“GELECEĞİN ÇAYCUMA’SINI YÖNETECEK OLANLAR ÖĞRENCİLERDİR”
Kaymakam Serkan Keçeli ise kampanya hakkında şunları söyledi; “ Bir ilçeyi, bir şehri, bir toplumu aydınlık yapmak istiyorsak, öncelikle eğitime yatırım yapmalıyız. Bir ilçenin aydınlık tarafı eğitimdeki başarısıdır. Geleceğin Çaycuma’sını yönetecek olanlar şuan ki öğrencilerimizdir. Her bilgiyi her öğrencinin zihnine kazıma fırsatı bulamayabiliriz. Ancak öğrenciye asıl olan bilgiyi nerede nasıl ulaşabileceğini öğretirsek, öğrenci istediği bilgiye hayatı boyunca ulaşacaktır.Toplumdaki en önemli sıkıntılardan biri, araştırmayan, irdelemeyen, sorgulamayan bir topluma sahip olmamızdır. Okuyan nesil, bilgiyi araştırıp kendi süzgecinden geçirdikten sonra en doğru bilgiye ulaşan nesildir. Her öğrenciyi doktor mühendis yapamayız ama her öğrencimize kitap okuma alışkanlığı kazandırıp mezun edersek vazifemizi tamamlamış oluruz. Çaycuma’da vatandaşımız çobanlık yaparken kitap okuyorsa, esnaf tezgahında müşteri beklerken yada yolculuk yaparken kitap okuyorsa eğer, gelecekte çok önemli bir yerde olacaktır. Okullarımızda başlayan bu kitap okuma kampanyası , diğer kurumlarımız ve hayatın diğer diğer alanlarında yaygınlaşarak devam edecektir. Kampanyansın oluşmasında ve devamında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından salonda temsili olarak 10 dakikalık kitap okuma etkinliği yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN