• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4672
  • Dünkü Görüntülenme: 438
  • Toplam Görüntülenme: 4417025

Çaycuma Kolejinde İmza Günü ve Söyleşi

24 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
663 defa okundu.
Çaycuma Kolejinde İmza Günü ve Söyleşi

Kitaplarını imzalayan yazar Miyase Sertbarut, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Çaycuma Koleji’nde okurları ile bir araya gelerek söyleşide bulunan ve kitaplarını imzalayan yazar Miyase Sertbarut, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Fasulyem Bulutlara Çıkamaz, Kokusunu Arayan Çilek, Altın Avcıları Plajda, Annemin Kokusu, Kapiland’ın Kobayları, Saat Canavarı, Sis’in Sakladıkları, Sil Baştan Aşk gibi eserleri ve çocuk edebiyatı alanındaki masal, öykü ve romanları ile bilinen Miyase Sertbarut, çocukluğunu ömrünün sonuna dek canlı tutabilmemin tek yolunun çocuklar için yazmak olduğunu söyledi.

Bu tür etkinlikler ile okudukları eserleri oluşturan ile bir araya gelerek, çocuklara okumayı sevdirmeye çalıştıklarını söyleyen Sertbarut, bu tür kültürel aktivitelerin sayısını artırarak, kitapla tanışmayan çocuklara kitabı sevdirme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Kurguladığı kahramanların duygularını hissederek yazdığını ifade eden Sertbarut, “Yazarken hayallerim gerçekleşmiş gibi hissediyorum. Bazen zamanı geriye alarak değiştiremeyeceğim şeyleri farklı kurgu ve sonlarla yazarak değiştirebiliyorum. Aslında edebiyatın bir sinema filmi izlemek gibi eğlendirici yanı olmalı. Bir ders vermekten daha çok okuma sevgisi aşılaması ve süreç boyunca başka bir dünyaya götürmesi gerekiyor” dedi.

Kitapların her şeyden önce bir arkadaş, sırdaş olarak görülmesinin okumaya duyulan ilgiyi arttıracağı belirten ve yazar olmak isteyen öğrencilere önerilerde bulunan Sertbarut, kitap okumaya devam etmeleri gerektiğini, yazı jimnastikleri yapmalarını ve bunun en güzel örneğinin de günlük yazmak olduğunu sözlerine ekledi. Söyleşi sonunda yazarlık hakkında merak edilen soruları cevaplayan SertbaruT, öğrencilerin kitaplarını imzaladı.

Yazar Miyase Sertbarut’a gerçekleştirdiği söyleşi ve imza gününden dolayı teşekkürlerini ileten Çaycuma Koleji Okul Müdürü Nuray Bökrü günün anısına çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti.

1 4 20151223__3064233661

 

171

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN