• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1034
  • Dünkü Görüntülenme: 1268
  • Toplam Görüntülenme: 4686505

ÇAYCUMA KENT KONSEYİ’NİN 6’CI OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRDİ

9 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
575 defa okundu.
ÇAYCUMA KENT KONSEYİ’NİN 6’CI OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRDİ

ÇAYCUMA KENT KONSEYİ’NİN 6’CI OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRDİ

Çaycuma Kent Konseyi 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Çaycuma Kent Kent Konseyi 6. Olağan Genel Kurulu konseyin hizmet binasında gerçekleştirildi. Kurula, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Kadın Meclisi ile Emekli ve Yaşlılar Meclisi üyeleri katıldı. Kent Konseyi Başkanı Neşe Köktürk, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı hemşire ve ebelerine Kadın Meclisi’nin çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı:
“Bursa’da gerçekleştirilen 2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na katıldık. Turizm Haftası kapsamında konferans düzenlendik. Balat Dağı yürüyüşü gerçekleştirildi. ‘Yürüyemeyen Engelliler Adına Yürüyoruz’ adlı yürüyüş yapıldı. Çaycuma Belediyesi’ne Sağlık Çalışma Grubu’nun ambalaj atıkları ile ilgili rapor sunuldu. Resim sergisi açıldı. Zonguldak 2. Kent Sempozyumuna katıldı. Gençlik konseri gerçekleştirildi. Engelli vatandaşlara manüel tekerlikli sandalye dağıtıldı. Kadın ve kadın hastalıkları bilgilendirme semineri düzenlendi. İçme suyunun halk sağlığı açısından değerlendirilmesi raporu Belediyeye sunuldu. Arife günü çocuklara ücretsiz oyuncak dağıtıldı. Kadın Meclisi’nin katkıları ile mahallelerde KETEM projesi hakkında seminer gerçekleştirildi. Çevre temizliği ile çeşitli etkinlikler yapılarak Aşıklar Tepesi temizlendi. Kadın Meclisi’nin katkıları ile Doğalgaz Kullanımı, Tasarruf ve Güvenlik semineri verildi. Çaycuma Belediyesi’nin aşure etkinliğine katılım sağlanarak aşure dağıtıldı. Kadınlar, Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz düzenlenen ‘Sinema Günleri’ne götürüldü.”
Köktürk yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verirken dilek ve temenniler bölümünde söz alan Genel Kurul Üyeleri, içme suyunun içile bilirliğinden, trafik kurallarından, otoparka her konuda söz alıp konuştular. Bisiklet yolları ve yaya yollarının kullanımı ile ilgili söz alan Elif Mocan, “Yaya ve bisiklet yolları bilinçsizce kullanılmaktadır. Bu konuda çocuklarınızın belirli zamanlarda uyarılarda bulunulması, reklam ve billboard panolarında uyarıcı yazı ve görüntüler konulması. Konuyla ilgili broşür veya el ilanı dağıtılması gerekiyor” dedi.
Otoparklarla ilgili görüş belirten Birhan Keser, “Çay bahçesinin yakınında bulunan otoparkın çok yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Belediye Çay Bahçesine çay içmeye gidecek olan vatandaş 1 bardak çay içmek için 1 TL çaya, 5 TL de otoparka verecek. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olamaz. Ayrıca sinemanın canlanması lazım diyoruz, sinemaya gelecek olan insanlarda gündüz seansında 5 TL otoparka, 10 TL sinemaya verecekler. Belediye Meclis komisyonundan oy birliği ile türlü işler komisyonuna havale edilen bu uygulamanın kalkmasını, Kent Konseyi olarak bu konu hakkında bu komisyona bilgi aktarılmasını talep ediyorum” dedi.
Yeni çalışma önergesi oluşturulması oy birliği ile kabul edildi.

KENT KONSEYI BASKANI NESE KOKTURK CALISMALAR HAKKINDA BILGI VERDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

KENT KONSEYI BASKANI NESE KOKTURK CALISMALAR HAKKINDA BILGI VERDI

CAYCUMA KENT KONSEYI TOPLANTI GERCEKLESTIRDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

CAYCUMA KENT KONSEYI TOPLANTI GERCEKLESTIRDI

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN