• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 134
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684337

ÇAYCUMA DİYANET-SEN’DEN SOHBET TOPLANTISI

9 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
549 defa okundu.
ÇAYCUMA DİYANET-SEN’DEN SOHBET TOPLANTISI

ÇAYCUMA DİYANET-SEN’DEN SOHBET TOPLANTISI

Diyanet-Sen Çaycuma İlçe temsilciliği Kur’an-ı Kerim ve Sünneti daha iyi anlama amacıyla “Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Hadis-i Şerif Sohbetleri” programları düzenledi.
Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği olarak üyelerimiz ve bütün gönül dostlarımıza yönelik olarak Peygamberimiz Hazreti Muhammet Mustafa (s.a.v) Efendimizin mukaddes emanetlerine sahip çıkma adına yeni bir faaliyet başlatmış bulunuyoruz. Çünkü bir kez daha gördük ki insanlığın kurtuluşu bu emanetleri tanımak ve sahip çıkmaktan geçiyor. Bunların neler olduğunu Peygamber Efendimiz (s.a.v), vefatından iki ay önce şu şekilde açıklamıştı: “Ey mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarıldıkça, yolunuzu asla şaşırmazsınız. O emanetler de Allah’ın kitabı Kuran-ı Kerim ve benim sünnetimdir.Bu amaçla her hafta Cuma Namazından sonra yapmakta olduğumuz Cuma Buluşmaları programımızda “Hadis-i Şerif” sohbeti yapmaya karar verdik. Bu sohbetlerimizde inşallah örnek insan Hazreti Muhammet (s.a.v) efendimizi daha yakından tanımaya ve mesajlarını daha iyi anlamaya çalışacağız. Kaynak eser olarak da Diyanet İşleri Başkanımız sayın Mehmet Görmez’in de aralarında bulunduğu bir kurul tarafından 6 yılda hazırlanan “Hadislerle İslam” kitabını okuyacağız. Allah’a şükürler olsun, “Hadislerle İslam” kitabının 1. cildinin “İstiaze” bölümünü okuyarak ilk sohbetimizi yaptık. Din gönüllüsü kardeşlerimiz uygulamadan son derece memnun oldular. İnşallah ikinci sohbetimizi de önümüzdeki Cuma günü yapacağız. Böylece her hafta sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimizin mübarek sözlerini okumaya ve anlamaya devam edeceğiz” dedi.
Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, “Kur’an-ı Kerimi Okuma ve Anlama Programı” adı altında “Kur’an-ı Kerim Tefsiri” yapacaklarını söyledi. Tunç, Metin, Meal ve Tefsir olarak Kur’an-ı Kerimi baştan sona okuyacaklarını ve Kur’an-ı Kerimi en doğru ve en güzel biçimde okumaya ve kutlu mesajı en güzel şekilde anlamaya çalışacaklarını belirtti. Her hafta Salı ve Cuma günleri devam edecek olan Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Hadis-i Şerif Sohbetleri programlarına herkesi beklediklerini belirten başkan Kenan Tunç, “Allah’ın yüce dinini en güzel şekilde öğrenme amacıyla başlattığımız programlarımızda kapımız herkese açıktır. Arzu eden bütün kardeşlerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız. Yüce Allah’tan çalışmalarımızı hayırlara vesile kılmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN