• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 742
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677373

ÇAYCUMA DİYANET-SEN TEFSİR SOHBETLERİNE BAŞLADI

12 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
608 defa okundu.
ÇAYCUMA DİYANET-SEN TEFSİR SOHBETLERİNE BAŞLADI

ÇAYCUMA DİYANET-SEN TEFSİR SOHBETLERİNE BAŞLADI

Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliğinde Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerifleri daha iyi öğrenme ve anlamaya yönelik sohbet programları başladı.
Cuma ve Salı günleri yapılan programlarda başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere Hadis-i Şerifler okunuyor. Diyanet-Sen’de ilki Cuma günü gerçekleştirilen Hadis Sohbetlerinin ardından Salı günü de Tefsir Sohbetleri başladı. Çaycuma 50.Yıl Camii İmam Hatibi Hafız Murat Yaşa’nın verdiği Tefsir sohbetine Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç ve Din Görevlileri katıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Diyane-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Tunç, “Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği olarak başlattığımız Tefsir ve Hadis sohbetlerimiz, arkadaşlarımız tarafından büyük teveccüh gördü. Hadis dalındaki İlk sohbetimizi “Hadislerle İslam” kitabını okuyarak 06 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirdik. İnşallah bu sohbetimiz her cuma günü Cuma Namazı sonrası devam edecektir. Salı günü yatsı namazından sonra da Tefsir dalındaki ilk Sohbetlerimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Sendika binamızda yaptığımız bu ilk sohbetimizde Murat Yaşa hocamızın engin birikimiyle Fatiha Suresini işledik. Karşılıklı katılımla gerçekten güzel bir sohbet oldu. Öncelikle saygıdeğer Murat Yaşa hocama ve kıymetli vakitlerini bu güzel programa ayıran çok değerli meslektaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bismillah dedik ve başladık. İnşallah önümüzdeki Salı günü sohbetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

BİRLEŞTİRME 2

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN