• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 822
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677453

ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİ’NDE BİR HASTA BAŞARILI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
696 defa okundu.
ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİ’NDE BİR HASTA BAŞARILI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİ’NDE BAŞARILI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

– ÜROLOJİ UZMANI AHMET FEVZİ KURU, GERÇEKLEŞTİRDİĞİ OPERASYONLA, BİR HASTANIN İDRAR TORBASINA YAKIN YAKLAŞIK 7-7,5 SANTİM BOYUTUNDA TAŞ TESPİT ETTİKLERİNİ, DURUMU KONUŞARAK AMELİYATA KARAR VERDİKLERİNİ VE BAŞARILI AMELİYAT SONRASINDA HASTANIN TAŞINI ALDIKLARINI İFADE ETTİ

Çaycuma Devlet Hastanesi doktorlarından Üroloji Uzmanı Ahmet Fevzi Kuru, gerçekleştirdiği operasyonla bir hastanın idrar torbasına yakın yaklaşık 7-7,5 santim boyutunda bir taş tespit ettiklerini, durumu konuşarak ameliyata karar verdiklerini ve başarılı ameliyat sonrasında hastanın taşını aldıklarını ifade etti.
20 yıllık meslek hayatında böyle bir vaka ile ikinci kez karşılaştığını ifade eden Dr. Kuru, “Hastamız İsmail Sarıbaş idrar yolları enfeksiyonu şikayeti ile bize müracaat etti. Tedavisini hastanemizde yapmaya karar verdik. Hastaneye yatırdık, yattığı süre zarfında yaptığımız tetkikler ve tahliller sonucunda hastanın idrar torbasına yakın yaklaşık 7-7,5 santim boyutunda bir taş tespit ettik. Hastamız ile durumu konuşarak ameliyata karar verdik. Başarılı bir ameliyat sonrasında hastamızın taşını aldık. Şu an hastamızın sağlık durumu oldukça iyi. İki gün önce ameliyat oldu, birkaç gün sonra taburcu etmeyi planlıyoruz. Çok nadir görülen vakalardan birisi. Meslek hayatımda 15 yıl böyle bir ameliyat gerçekleştirmiştim. Ondan sonra bu ikinci ameliyatım” diye konuştu.
Oldukça sağlıklı görünen 65 yaşındaki hasta İsmail Sarıbaş ise ameliyattan önce çok ağrı sızı yaşamadığını ifade ederek, “2 ay önce Çaycuma Devlet Hastanesi’ne prostat şikayetiyle geldim. Hocam hastaneye yatmam gerektiğini söyledi. Ben yatmadım, bana bir ay süre verdi. Bir ay sonra tekrar gelerek yatışımı yaptım. Çekilen röntgende oldukça büyük taş olduğu görüldü. Ameliyat olmayacaktım, doktorum taşın büyük olduğunu ameliyatın gerekli olduğunu söyledi. Şu an hiç ağrım yok, hocam beni bu dertten kurtardı. Başhekimden, doktorlarımızdan, hemşirelerimizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
Öte yandan, Çaycuma Devlet Hastanesi’nde ilk defa böyle bir operasyonun gerçekleştirildiği öğrenildi.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN