• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

Çaycuma da Kantinlerde Kontrol

1 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
622 defa okundu.
Çaycuma da Kantinlerde Kontrol

ÇAYCUMA DA KANTİNLERDE KONTROL

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir beraberinde milli eğitim şube müdürleri ettiği okul kantinlerini denetlemeye devam ediyor.

Kantin denetimlerinde, çalışanların kılık-kıyafet, sağlık muayene kartları, fiziki mekanların ve kullanılan araç gereçlerin temizliği, satışa sunulan ürünlerin muhafazası ve son kullanım tarihine yönelik kontroller yapılıyor. Satışı yasak olan gazlı, aromalı ve kolalı içeceklerle, kızartma ve cips türü ürünlerin satışının yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Kontrollerde ayrıca açıkta satılan ve çabuk bozulabilen gıda ürünleri de denetlenirken, satışı yapılan ürünlerin fiyat kontrolü de yapılarak ürünlerin üzerinde fiyat etiketlerinin olup olmadığı, ürünlerde etiket bulunması ve ürün fiyatlarının görünür olması konusunda çalışanlar bilgilendirildi.

Özdemir, “Öğrencilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce gelir. Bu kapsamda okul kantinlerini denetleyerek öğrencilerimizin temiz ortamlarda satılan hijyenik gıdaları tüketmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Denetimlerde hijyen ve sağlık yönünden tüm hususlar inceleniyor. Denetimler esnasında görülen aksaklıklar ve olumsuzluklar karşısında kantin işletmecilerine gerekli uyarıları yapıyoruz. Gerekli önlemleri almaları için okul idarecilerini bilgilendiriyoruz. Kontrollerimiz yıl boyunca devam edecektir.” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

adsız4 adsız adsız2 adsız3

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN