• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 288
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680739

ÇATUROĞLU EREĞLİ KAMPÜS İNŞAATINA 2016’DA BAŞLANACAĞINI AÇIKLADI

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
587 defa okundu.
ÇATUROĞLU EREĞLİ KAMPÜS İNŞAATINA 2016’DA BAŞLANACAĞINI AÇIKLADI

ÇATUROĞLU EREĞLİ KAMPÜS İNŞAATINA 2016’DA BAŞLANACAĞINI AÇIKLADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu teşkilat mensupları ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında protokolü ziyaret etti. Çaturoğlu ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada Ereğli’ye kurulacak üniversite kampüsü inşaatına 2016’da başlanacağını ve öğrenci sayısının 17 bine çıkartılmasının hedeflendiğini söyledi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, eski ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Emniyet Müdürü Fahri küçük, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti. Çaturoğlu ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Kaymakam Madenoğlu’na yaptı.
HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ TAMAMLANDI
Kaymakam Madenoğlu, Ereğli’ye yeni yapılması planlanan hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü projesi hakkında Çaturoğlu’na bilgi verdi. Madenoğlu konuşmasında “Hükümet konağının proje aşaması bitti. Trampa işi var. Belediyenin yerleri ile hazinenin yerleri trampa olursa, son noktaya gelmiş. Ondan sonra ihaleye çıkacağız. Emniyetin onun içerisinde yer alıp almaması konusu var” dedi. Çaturoğlu ise bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
EREĞLİ’DE HEDEF 17 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
Çaturoğlu 7 Haziran’dan bu yana bölgede yaptıkları ve yapılması gereken çalışmalar hakkında ise şu bilgileri verdi; “Bülent Ecevit Üniversitesi’nin bir kampüs girişimi vardı. STK’lar ve bizden önceki siyasiler bizden önce biraz çalışma yapmışlar. Bizde bunu çabuklaştırarak hayata geçirilmesine vesile olduk. Gerek Ereğli TSO’nun ve gerekse Ereğli Belediyesi’nin çabaları ile birisi finansını diğeri teknik bilgileri sağlıyor. Bir maket proje çalışması yapılacak. İnşallah 2016 yılında da inşaata başlanmasını planlıyoruz. Bu bizim Ereğlimizin önünü açacak projelerden bir tanesi. İlk etapta öğrenci sayısı 10 bine çıkacak daha sonra da toplam nüfusun yüzde 10’u diye bir kriterimiz var bizim. Daha sonrada öğrenci sayısını 17 bin 500’e çıkartma noktasında sizlerin de yardımları ile el birliği ile çalışacağız. İkinci olarak belediyemizin Kent Meydanı Projesi var. Belediye başkanımızın çok üzerinde durduğu bir konu. Bununla ilgili olarak ilgili müsteşarlığa gittik ve ertesi gün bize imzadan çıktığı bilgisi verildi. Tersanelerdeki sıkıntılarımızın çözülmesi için genel müdürlük ve müsteşarlıkları ziyaret ederek görüşmelerimiz oldu. Ulaştırma bakanlığı müsteşarımız ile tahmil tahliye konusunda istişareler yaptık. Bu konuda önemli ilerlemeler sağladık. Yılan hikayesine dönmüş bir Ereğli-Devrek yolumuz var. Orada bir takım çalışmalar yapılmış ancak en nihayetinde neticelenmemiş. Birçok köyün, belde büyüklüğündeki yerlerin ve sadece iki ilçeyi değil Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Karabük havzası ile Ereğli, Alaplı, düzce havzasını bir birine bağlayacak bir yol bu. Karayolları genel müdürlüğümüz ile bu konuda görüşmeler yaptık. Size de teşekkür ediyorum; o konuyu öncelikler arasına aldınız. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne gelen yeni arkadaşımız 2004-2006 yıllarında Kastamonu Bölge Müdürlüğü yapmış bölgeyi bilen bir isim. Bu yolu öncelikleri arasına aldı ve gerekli işlemlerin yapılması içinde ilgili birimlere talimat verdi. Kandilli’de HEMA problemimiz var. HEMA işletmeyi kapatınca çoğunluğu bu bölgeden olan insanımız işsiz kaldı. Rödevanslarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu torba yasadan kaynaklanan maliyet farklarının bir kısmını devlet verdi. Telefi edilmeyen kısımla ilgili çalışmaları da bakanlığa ilettik. Eğer bu çözülürse orayı da HEMA çalıştırmazsa hemen başka bir firma inşallah alıp önceliği de oradaki işçilere vermek suretiyle oradan bir çıkış noktası bulmaya çalışıyoruz. Filyos sadece o bölgeye ekonomik istikrar ve istihdam sağlayacak bir proje değil. Bartın, Karabük, Düzce ve bütün bölgeye hitap edecek bir proje. 25 milyon tonluk bir liman ve onun arkasında 7-8 tane Erdemir büyüklüğünde fabrikalar kurulacak. Bir Erdemir’in Zonguldak’ın için ne ifade etiğine bakacak olursak 7-8 tane Erdemir büyüklüğündeki fabrikanın bölgeye ne kadar katkı sağlayacağını düşünün. Orada hukuki problemlerle karşı karşıyayız. Müteahhitler birbirini dava etti. Karma endüstri bölgesinde belediye başkanının bir davası var. Bunlarında neticelenmesini bekliyoruz.”
Ziyaretten dolayı AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür eden Kaymakam Madenoğlu çalışmalarında kendilerine başarılar diledi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kaymakamlığın ardından Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük’ü ziyaret etti. Çaturoğlu kısa süre önce ilçede göreve başlayan Emniyet Müdürü Fahri Küçük’e görevinde başarılar diledi. Küçük’te yapılan ziyaretten dolayı AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür etti.
ÇATRUOĞLU TÜRK METAL’DEN DESTEK İSTEDİ
Çaturoğlu emniyetin ardından Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesini ziyaret etti. Burada Erdemir işçileri tarafından kapıda karşılanan Çaturoğlu, Türk Metal’in daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de kendilerine destek vereceğine inandıklarını söyledi. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Bizlerde kaldığımız yerden ‘Durmak yok yola devam’ diyerek Erdemir’de Türk Metal’in bayrağını ülkemizin menfaati ve bölge halkı için elimizden gelenin fazlası ile yapmak için buradayız. Sizde 4-5 ay gibi kısa bir süre görev yaptınız. İkinci döneminiz de inşallah hem teşkilatınıza hem de bölgemize hayırlı olur. Sizlerde başarılar dilerim” dedi.
Çaturoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaret trafiği Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ile ikinci Başkan Ahmet Küçük ziyareti ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN