• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 788
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741479

Castorone çarşamba günü Filyos’ta olacak.

4 Temmuz 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
222 defa okundu.
Castorone  çarşamba günü Filyos’ta olacak.

Karadeniz’deki 540 milyar metreküplük doğal gazı taşıyacak boruları derin deniz tabanına yerleştirecek 325 uzunluğunda, 39 metre genişliğinde ve 56 bin 529 groston ağırlığında Castorone adlı dev geminin 6 Temmuz’da Filyos Limanı’nda olması planlanıyor.

'Castorone' adlı gemi Çarşamba günü Filyos'ta olacak.

Türkiye’nin tarihindeki en büyük doğalgaz keşfi olarak kayıtlara geçen Sakarya Gaz Sahası’nda çalışmalar devam ediyor. Hem deniz hem de kara kısmında yaklaşık 5 bin çalışan doğalgazı vatandaşla buluşturmak için mesai harcıyor.

Keşfedilen doğal gazın gelecek yılın ilk çeyreğinde kullanıma sunulması hedeflenirken Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ekipleri de bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

'Castorone' adlı gemi Çarşamba günü Filyos'ta olacak.

İlk olarak sığ kısımlarda başlayan boru serim işleminde derin denizdeki aşamaya geçiliyor. Karadan yaklaşık 170 kilometre açıkta bulunan Sakarya Gaz Sahası’ndan Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’ne gazın uluşmasını sağlayacak boruların büyük kısmının serim işlemi “Castorone” isimli gemi tarafından gerçekleştirilecek. Sığ kısımlarda “Castoro 10” isimli geminin yaptığı işlemin ardından “Castorone” derin denize boruları serecek.

Kaynak : denizhaber.net

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN