• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 718
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712903

ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNE ATI RÜZGARLA GELDİ

19 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
701 defa okundu.
ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNE ATI RÜZGARLA GELDİ

banner11

ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNE ATI RÜZGARLA GELDİ
– KAR NEDENİYLE KÖYÜN YOLU KAPANAN KASAP İŞ YERİNE GİTMEK İÇİN ÇAREYİ GÖZÜ GİBİ BAKTIĞI ATIYLA GELDİ

Zonguldak’ta bir markette çalışan kasap; yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolundan vasıta bulamayınca iş yerine “Rüzgar” isimli atıyla geldi.

Zonguldak merkeze bağlı Kardeşler köyü Malikpınar Mahallesi’nde oturan Cevdet Kaplan, köy ana arter yolunun kapalı olması nedeniyle çalıştığı iş yerine “Rüzgar” isimli atıyla geldi. Özel bir markette kasap reyonunda çalışan 41 yaşındaki Cevdet Kaplan, yolların kapalı olması nedeniyle iş yerine de bir buçuk saat geç kaldı. Atıyla işine giden Cevdet Kaplan’ı görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. Vasıta bulamayınca atla işe geldiğini anlatan Kaplan, şöyle dedi:
“Bugün yoğun kar nedeniyle işe geç geldim. Yol kapalıydı. Sonuçta işimize gideceğiz. Neyle gideriz elimizde bir at vardı onla gitmeye karar verdik ama sonuçta 1 buçuk saat geç geldik. Bizim köyün yolu ve ana arter yolları kapalıydı. Ana arter yolu açık olsaydı başka bir vasıta ile daha çabuk gelebilirdik işimize ama sağ olsun özel idaremizin ekipleri gece çalışmamışlar veya unutmuşlar ana arter açılmış olsa işimiz kolaylaşabilirdi işimize daha rahat gelebilirdik. Tabi ki onlara da saygılar sunuyorum inşallah bir daha unutmazlar. Geceden yol açılır da vatandaş rahatça işine gider. Devlet büyüklerimize saygılar sunuyorum. Daha önce yol açık oluyordu. Açık olduğu zaman koşarak da olsa biz çarşıya iniyorduk. Şimdi ana arter kapalı olduğu için baya zorlandık. İşimize biraz geç geldik ama yine geldik. Akşam yine köye atla döneceğim. İnşallah yollar açık olursa daha rahat gideriz.“
Atıyla iş yerine gelen Cevdet Kaplan, iş yerinin arka girişine bağladıktan sonra işine devam etti.

15

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN