• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 90
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356849

ÇAKAN; “HİZMET İÇİN ADAY OLDUM”

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
ÇAKAN; “HİZMET İÇİN ADAY OLDUM”

ÇAKAN; “HİZMET İÇİN ADAY OLDUM”

– MHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ZEKİ ÇAKAN:
– “BAKANLIK KOLTUĞUNA OTURACAKSAM SİZİN İÇİN OTURACAĞIM”
– “O KOLTUKTAN HİÇ BİR ŞEY BEKLEMİYORUM. KOLTUK ARACILIĞIYLA SİZE HİZMET EDEBİLMEK AMACIYLA ADAY OLDUM”

Eski Enerji Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, Zonguldak’a hizmet için yeniden aday olduğunu ifade etti.
Eski Enerji Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde Kozlu ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. 7 Haziran seçimi sonrasında TBMM’ye Zonguldak’ın sorunlarını taşıdığını aktaran Çakan, “Bu güne kadar aldığım görevlerde bana verilen yetkiden çok daha fazla kendimi sorumlu tuttum. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak görevlendirildiğimizde 28 saat 46 dakika milletvekiliniz olarak parlamentoda bulundum. Bir araştırma önergesi vermek suretiyle Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan, Zonguldak’ın yollarından, havaalanından, tren seferlerinden, stadyumundan, Ereğli’deki tersanelerinde çalışan 9 bin kişiden, köylerimizde meydana gelen olumsuzluklardan, göçten, aklınıza ne geliyorsa bu araştırma önergesinin içinde mevcuttur. Bu önergeye MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin Bey başta olmak üzere bakanlık yapmış, genel başkan yardımcılığı yapmış, tamamına bunu okutarak 26 milletvekiline imzalattım. Meclise taşıdık” dedi.
TTK KOZLU MÜESSESİNDEKİ ÜRETİMİN DURDURULMASI
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesinde üretimin durdurulması ile ilgili yaşanan süreci aktaran Zeki Çakan, “Hemen yanınızda Kozlu ocaklarında meydana gelen bir hadise var. Hidrojen sülfür gazının tespitinde kullanılan sensör bulunmadığı için gelen müfettişler Kozlu’da üretimi durdurdu. Daha önce Karadon’da, Asma’da, Üzülmez’de durdurdu. Şunu soruyorum, bu işletme sahibi önce kimi sorumlu tutar. Bu ocakları ben mi çalıştırıyorum? Ben mi yetkiliydim? 13 yıldan beri gereken emniyet tedbirlerini alıp da bu ocaklarla ilgili gereken niye yapılmadı? Velev ki yapılmadı. Yapılmayla ilgili herhangi bir istek olduğunda bu sensörler dışarıdan ithal ediliyor. Bunlarla ilgili zaman tanıyıp, kaldı ki bu gaz çürük yumurta gibi kokan bir gaz. Grizu gibi ve hayati önem taşıyan herhangi bir gazın olmadığını da yetkililer söylemektedir. Ama karar onların. Fakat bu ocaklarda gönderilen ocaklar bilinçli olarak gönderiliyor. Önce bir müfettiş gönderiliyor. Diyorlar ki ‘Şu noksanlıklar var.’ Bunları tespit ediyor. Daha sonra iş bitiyor başka müfettiş geliyor. O onların yaptığını gördükten sonra başka hata buluyor. Böylelikle bu ocakların kapatılması gündemde ve kesinlikle söylüyorum. Bu ocaklar Zonguldak sahipsiz kaldığında da kapatılacak” şeklinde konuştu.
“HİZMET İÇİN ADAY OLDUM”
1995 yılında milletvekili seçildiğini hatırlatan Eski Enerji Bakanı Zeki Çakan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Arkadaşlar parmak kaldırıp indirmek için değil. Ben 1995 yılında milletvekili olarak o koltuğa oturdum. O koltuktan hiçbir şey beklemiyorum. O koltuk aracılığıyla size hizmet edebilmek için aday oldum. 65 yaşındayım. Her şeyi gördüm. Demiyor musunuz kendi kendinize, ‘Bu Zeki Çakan’ın işi ne?’ Bir oy için köy kent geziyorum. Nebioğlu’nda Dağköy’de bir oy almak için dolaştım. Kendim için değil. Zonguldak ve ülkemin içinde bulunduğu bu durumda tecrübelerimin doruk noktasında bir şeyler yapacağıma inandığım için aday oldum. Bakanlık koltuğuna oturacaksam yine sizin için oturacağım.”
Çakan, programın ardından muhtarlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN