• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ’NİN MEZUN SAYISI 46 BİNE YAKLAŞTI

5 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
563 defa okundu.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ’NİN MEZUN SAYISI 46 BİNE YAKLAŞTI

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ’NİN MEZUN SAYISI 46 BİNE YAKLAŞTI

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin her geçen yıl artan öğrenci sayısıyla birlikte ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarını tamamlayan mezun sayısını da arttırıyor. Üniversitenin mezun sayısı 46 bin düzeyine yaklaştı. Üniversite, kuruluş yılı olan 1992’den bu yana yurdun dört bir yanında ve dünyanın çeşitli ülkelerinde mezunlarıyla temsil ediliyor.
Bülent Ecevit Üniversitesi 1992 yılından bu yana fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuvar ve meslek yüksekokullarında öğrenim gören 45 bin 700 öğrencisini mezun etti. Üniversitenin farklı alanlarda sürdürdüğü akademik eğitimleri tamamlayan mezunların 25 bin 500’ü ön lisans, 18 bin 500’ü lisans ve bin 700’ü ise lisansüstü programları bitirdi.
Son verilere göre lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 5 bin 200, Ereğli Eğitim Fakültesi 4 bin 300, Mühendislik Fakültesi 4 bin 200 mezunu ile en çok mezun veren fakülteler.
Alaplı Meslek Yüksekokulu 8 bin 300, Zonguldak Meslek Yüksekokulu 7 bin 650, Çaycuma Meslek Yüksekokul 4 bin mezunu ile en çok mezun veren ön lisans programlarının başında geliyor.
Üniversitenin lisansüstü eğitim programlarının yürütüldüğü Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitülerinde bin 550 öğrenci yüksek lisans, 150 öğrenci ise doktora öğrenimlerini tamamladılar. Enstitülerden mezun olan öğrenciler akademik kariyerlerinin ilk ve en önemli basamaklarını Bülent Ecevit Üniversitesinde aldıkları bu eğitimlerle gerçekleştirdi.
Üniversitenin mezunlarına yönelik yeni projeler hazırladıklarını ve bu çalışmalarla ülkenin ve dünyanın farklı noktalarındaki mezunları çeşitli platformlarda bir araya getirmeyi planladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Bülent Ecevit Üniversitesi çok büyük bir aile. Bu ailenin en önemli üyeleri de öğrencilerimiz ve mezunlarımız. 30 bin öğrencimiz ve 46 bine yakın mezunumuz var. Üniversitemizi bugün bulunduğu noktaya taşınmasında mevcut ve mezun öğrencilerimizin önemli katkıları var. Mezunlarımızı farklı platformlarda bir araya getirmeyi amaçlayan bir dizi çalışma içerisindeyiz. Bilindiği gibi akademik eğitimde kalite süreçlerini başlattık. Bu noktada da mezunlarımız en önemli paydaşlarımızdan biri oluyor. Nihai hedefimiz tüm mezunlarımıza ulaşabilmek. Bununla ilgili Üniversitemizin resmi internet sayfası üzerinde oluşturulan Mezun Bilgi Sistemi aktif olarak çalışıyor. Sosyal medya üzerindeki iletişim ağları üzerinden de bir dizi çalışma yapıyoruz. İnsan en güzel yıllarını üniversite eğitimi sırasında geçen gençlik döneminde yaşıyor. O zaman kurulan arkadaşlığın, dostluğun çok farklı olduğuna inanıyorum. Çalışmalarımızla hem mezunlarımıza bir araya getirmeyi hem de üniversitemizin gelişimi ve başarılarından duyduğumuz onlarla paylaşmayı istiyoruz” dedi.

11774493_10152992808322304_388772960_n

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN