• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 556
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526723

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik eğitiminde kalitesi tescillendi

6 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
580 defa okundu.
Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik eğitiminde kalitesi tescillendi

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK EĞİTİMİNDE KALİTESİ TESCİLLENDİ

– ÇEVRE VE GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ LİSANS PROGRAMLARI BEŞ YILLIĞINA AKREDİTE EDİLDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği lisans programları, 01 Mayıs 2015-30 Eylül 2020 tarihleri arasında geçerli olmak üzere beş yıl süre ile MÜDEK ve ENAEE tarafından akredite edildi.

Mühendislik eğitimi kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından yapılan akreditasyon, eğitim programlarının ulusal kalite yeterlilik standartlarına uygunluğunu tescil ediyor.
ENAEE’den (European Network for Accreditation of Engineering Education) alınan uluslararası akreditasyon ise eğitim programlarının Avrupa kalite yeterlilik standartlarına uygunluğunu belgeliyor. ENAEE Akreditasyonu ile aynı zamanda EUR-ACEkalite markasını kullanma hakkı da kazanılmış oluyor.
Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Uzun; “Zahmetli ve zaman alan bir hazırlık döneminin ardından Ekim 2014’te Bölümlerimiz tarafından hazırlanan özdeğerlendirme raporlarının MÜDEK’e sunulmasıyla başlayan süreçte, öncelikle evrak üzerinden daha sonra da 12-14 Nisan 2015 tarihleri arasında yerinde ziyaretlerle MÜDEK ekibi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, Çevre Mühendisliği (Normal Öğretim) ve Geomatik Mühendisliği lisans programlarımızın 5 yıl süre ile akredite edildiğini öğrenmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Daha önce akredite olan Maden Mühendisliği Bölümümüzle Fakültemizde akredite olan Bölüm sayımız üçe yükselmiştir. Diğer taraftan, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümümüz tarafından 2015-2016 değerlendirme dönemi için yapılan başvuru kabul edilmiş ve özdeğerlendirme raporu Temmuz 2015 itibarıyla sunulma aşamasındadır. Sayın Rektörümüzün bugüne kadar bizlere verdiğigüçlü desteğin bundan sonra da devam edeceğine olan inancımızla, beş yıl içerisinde Fakültemizin tüm bölümlerinin akredite olması hedeflediğimizi ifade etmek istiyorum.”şeklinde konuştu.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer konu ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Üniversite olarak başta eğitim-öğretim olmak üzere sunmuş olduğumuz tüm hizmetlerin kalitesini artırmak için uzun zamandan beri yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bilindiği üzere, Üniversitemizde ilk akredite olan Maden Mühendisliği Bölümümüzün ardından Aralık 2014’de Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümümüz akredite olmuştu. Şimdi ise Mühendislik Fakültemizin Çevre Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği Lisans Programları beş yıllığına akredite oldu. Görüleceği üzere, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren belirlediğimiz hedefler doğrultusunda atılan adımların ve yapılan yatırımların yavaş yavaş meyvelerini alıyoruz. Kalite kültürünün artmasına önemli katkılar sağlayan bu süreçlere bundan sonra da kararlılıkla devam edileceğini ve sürekli iyileşme anlayışının Üniversitemizin hizmet verdiği tüm alanlarda bir yaşam biçimine dönüşmesi için gereken her türlü çabanın gösterileceğini ifade etmeliyim. Mezun ettiği mühendislerle şimdiye kadar çeşitlisektörlerde ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayan fakültemizin bu başarısında emeği geçen başta Mühendislik Fakültesi yönetimi olmak üzere Çevre ve Geomatik Mühendisliği Bölümü yöneticilerine, öğretim elemanı ve öğrencilerimize ve sürece katkı sunan tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN