• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

Bu kez de Vali şoförü dolandırıldı…

9 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
598 defa okundu.
Bu kez de Vali şoförü dolandırıldı…

Zonguldak’ta Nevzat Ayaz, Galip Demirel, Tevfik Başakar ve Saim Çotur isimli valilerin makam şoförlüğünü yapan ve 1997 yılında emekli olduktan sonra 2015 yılında emekli olan Müjdat Yaman Y.Ç isimli bir şahıs tarafından dolandırıldı.

4 eski valinin makam şoförlüğünü yaptıktan sonra 1997’de emekli olan ve 2015 yılında huzurevine yerleşen 66 yaşındaki Müjdat Yaman, huzurevi sakinlerini ziyaret bahanesiyle yanına gelip tanıştığı Y.Ç. hakkında kendisini dolandırdığı, şikayetçi olmaması için de bağ evine kaçırıp dövdüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Eski Zonguldak Valileri Nevzat Ayaz, Galip Demirel, Tevfik Başakar ve Saim Çotur’un makam şoförlüğünü yapan Müjdat Yaman, 1997’de emekli olduktan sonra eşi ve 2 çocuğundan ayrı yaşamaya başladı. Müjdat Yaman, 2015 yılında Çaycuma Huzurevi’ne yerleşti. Müjdat Yaman, aynı yıl Nisan ayında huzurevi sakinlerini ziyarete gelen Y.Ç. ile tanıştı. Müjdat Yaman, iddiaya göre sürekli kendisini ziyaret eden, dışarıya çıkarıp yemek yediren ve bu şekilde güvenini kazanan Y.Ç. tarafından dolandırıldı.

Savcılık, Yaman’ın şikayeti üzerine ‘Dolandırıcılık’, ‘Kasten yaralama’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamasıyla soruşturma başlatırken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Müjdat Yaman’ın izin alarak huzurevinden ayrıldığını, cezaevine girince kaydının silindiğini, çıktıktan sonra da tekrar başvuru yapılmadığını belirtti. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN