• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4660
  • Dünkü Görüntülenme: 608
  • Toplam Görüntülenme: 4329693

Bu İftar Çocuklara Özel

10 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
470 defa okundu.
Bu İftar Çocuklara Özel

ÇOCUKLARA ÖZEL İFTAR PROGRAMI

Çaycuma Kalafatlı Köyü Yaz Kur’an Kursunda okuyan yaklaşık 50 öğrenci için özel iftar programı düzenlendi. Sadece öğrencilerin katıldığı iftar programına ilgi büyük oldu.

Kalafatlı Köyü Din Görevlisi ve aynı zamanda Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç tarafından hayırseverlerin katkılarıyla organize edilen ve akşam ezanına 1 saat kala başlayan programda öğrenciler “Dinimi Öğreniyorum” kitabından öğrendikleri bilgiler ile çeşitli dua ve sureleri sergilediler.

Kalafatlı Köyü Muhtarı Cemal Demirer’in da katıldığı iftar programda bir konuşma yapan Diyanet-Sen Çaycuma ilçe Başkanı Kenan Tunç,  öğrencilerin her birine teşekkür ederek onların her birinin bir kahraman olduğunu söyledi. Tunç “Sevgili çocuklar, nice arkadaşlarınız başka şeylerle meşgul olur ve camilere gelmezken sizler tatil günlerinizde bile camiye ve Kur’an Kursumuza gelerek büyük bir kahramanlık örneği sergiliyorsunuz. Sizin her biriniz bir yiğit ve bir kahraman. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bence önce şöyle güçlü bir şekilde kendinizi alkışlamalısınız. Biliyorsunuz ki mübarek Ramazan ayı içinde bulunuyoruz. Ramazan ayının en güzel anlarından biri iftar vakitleridir. Bizler de sizler için bu akşam sadece sizlere özel olarak bir iftar programı düzenledik. Çünkü siz her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız. Sizlerle inşallah çok daha güzel programlar yapacağız. Hepinize afiyet olsun” dedi. Yaklaşık 50 öğrenci Din görevlisi Kenan Tunç’un kendilerine değer veren bu konuşmasını coşkulu bir şekilde alkışladı.

İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu sosyal medyadan bir açıklama yaparak böyle kalıcı bir etkinlikten dolayı Kenan Tunç’a teşekkür etti. Arcaklıoğlu mesajında, “Değerli Kenan Hocam, çocuklarımızın zihin ve gönül dünyalarında çok olumlu etkiler bırakacak bu anlamlı iftar buluşmanız dolayısı ile sizi ve emek veren kardeşlerimizle, çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

14 11 12

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN