• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 548
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526715

Boşandığı eşinin ailesi ile mahkemelik oldu hayatı karardı

29 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
751 defa okundu.
Boşandığı eşinin ailesi ile mahkemelik oldu hayatı karardı

Boşandığı eşinin ailesi ile mahkemelik oldu hayatı karardı

Antalya’da yaşayan 1 çocuk annesi turizmci Nilüfer Ç., eski eşinin ağabeyi ve yengesi tarafından şiddet gördüğünü iddia etti. Sadece oğlunun haklarını korumak istediğini kaydeden Ç., mirastan vazgeçirilmek için darp edildiğini ileri sürdü

Antalya’da yaşayan Nilüfer Ç. 16 yıl önce C.Ç ile hayatını birleştirdi. Mutlu bir hayat süren ailenin 2001 yılında bir erkek çocukları dünyaya geldi. Ardından eşinin, ağabeyi ile gayrimenkul nedeniyle tartışmaları başladı bu iş davaya kadar uzayınca aile içinde gerginlikler başladı. C. Ç. ise dava sürecinde 4 yıl sonra mülk kavgasından sıkıldığını belirterek, valizi toplayıp evi terk etti. Ardından ağabey ve yenge ile Nilüfer Ç. karşı karşıya kaldı. Çocuğunun haklarını almak isteyen Nülüfer Ç. ile ağabey ve yenge arasında hukuk mücadelesi başladı. Nilüfer Ç., bu dava sürecinde her türlü şiddete maruz kaldığını iddia ederek, son olarak kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edildiğini ve hayatı tehlikesinin bulunduğunu ileri sürdü. Nilüfer Ç. kendisi için bir şey istemediğini oğlunun geleceğini garanti adlına almak istediğini ifade etti.

“BİRANDA GİTTİ”
Eski eşinin ailesinden yarım almayan ve kendi hallerinde yaşayan bir aile olduklarını aktaran Nilüfer Ç., “Eski eşim ağabeyiyle bir gayrimenkulün yarı bedelini istediği anda tartışma başladı. Ağabeyi ile eski eşim arasında hukuk mahkemesi oldu. Ardından aile ile mücadelem başladı. Hak yenmemiş gibi hep beni suçladılar. Türlü senaryo ve entrikalarla o dönem 5 yılımı cehenneme çevirdiler. 2009 yılında önce eşim kafasını dinlemek istediğini, mal mülk düşünmek istemediğini ve tatile gitmek istediğini söyledi. Sabaha karşı kalktığımda eşim evde yoktu” dedi.

“ŞİDDETE UĞRADI”
Bir gün sonra polisten kendisine bir belge geldiğini aktaran Nilüfer Ç. “ O belgede, “ Eşine şiddet uyguladı, dövdü, darp etti, bıçakladı’ yazıyordu. Türlü iftiralar vardı. Aradım telefonu kapalı. Ailesi ile 2002’de açılan mülk davası nedeniyle beni kötü biliyorlardı. Ardından ben aile içi şiddetin en ağırına Antalya’da uğramaya başladım. Her türlü şiddete maruz kaldım” dedi.

“DARP EDİLDİ”
2014 yılında eşinden resmi olarak boşandığını dile getiren Nilüfer Ç. “ 14 yıl boyunca yaşadığımı çocuğum yaşamasın diye hukuksal savaşımız devam etti. Bir şeyler mücadele verirken karşı taraf hiç durmadı. Peşime adam taktılar, darp ettiler, sokakta taciz ettiler. Çeşitli dedikodular çıkardılar. Eltim ve kayınbiraderim entrika ve komplo kurdular. Antalya adliyesinde bir sürü ceza davaları var. ‘Nilüfer seninde şurada hatan var’ denilmedi. Hep ben kötü oldum. Dava açıldığında hep ceza alan onlar. Mağdur edilen ben,şiddet uygulanan ben, çocuğumla yalnızlığa ve her türlü manevi şiddeti ben görüyorum. Derdim para değil” diye konuştu.

OĞLU YÜZÜNÜ GÖRMESİN DİYE PORSELEN MAKYAJLA YATTI
7 ay önce sokak ortasında kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edildiğini aktaran Nilüfer Ç. “ Para için sokak ortasında dövüldüm. Para için ağzım burnum dağıldı. Mahkemeye bir hafta kala bu sana uyarıdır, denilip, 6 ay sonra aynı sokakta taciz ediliyorsam organize bir iş yapılıyor demektir. Hayatımdan endişe duymaya başladım. Antalya’da kadına ait şiddetin en ağırını görüyorum. Oğlumun hayatından bile endişe ediyorum. Ağzım yüzüm dağıldığı zaman oğlum yüzümü görmesin diye porselen makyajla yattım. Neden aile mahkemesindeki mal rejimi davası için, ben haklarımı istediğim için” dedi.

“HAYATIMDAN ENDİŞE EDİYORUM”
Eşiyle boşanmanın dışında bir davası olmadığını ifade eden Nilüfer Ç., “ Eski eşime 5 yıl önce deli raporu aldılar. Eşime, “ Seni karın cezaevine attıracak o raporu o nedenle aldık”. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olan biridir kendisi. Bu raporun ardından ağabey ve yenge rant elde etmek için yaptı. Eşimin hakları korunmadı. Çocuğumun ve eşimin hakları verilmedi. Ben 10 sene boyunca eşim ve ailem içim sustum. İş darp boyutuna gelince hayatımdan endişe duymaya başladım. Beni öldürecekler, korkuyorum. Bu kişiler hakkında koruma kararım var. 4 şahıs hakkında tedbir kararları var. Darp edilmişim, vuran belli, kamera kaydı var. Her defasında savcılık tarafından kovuşturmaya gerek yok kararı veriliyor. Defalarca dilekçe veriyorum, red alıyorum. Adaletin aileden yana olduğuna inanıyorum ve davamı sürdürüyorum. Çocuğum ve ben her türlü şiddeti görüyorum” şeklinde konuştu.

DÜZLÜ ZAHİRE YENİ BANNER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN