• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1208
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685411

BİR MAHALLEYİ SAVAŞ DEĞİL HEYELAN YIKTI

4 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
648 defa okundu.
BİR MAHALLEYİ SAVAŞ DEĞİL HEYELAN YIKTI

BİR MAHALLEYİ SAVAŞ DEĞİL HEYELAN YIKTI

HEYELANIN DEHŞETİ VE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde iki ay önce meydana gelen heyelan nedeniyle evlerini boşaltan mahalle sakinlerini evlerini geri isterken, heyelanın dehşeti ise havadan görüntülendi.
Temmuz ayında meydana gelen heyelan nedeniyle bölgede çalışmalar devam ederken, riskli bölgede evleri bulunan vatandaşlar devlet tarafından başka mahallelerde kiraya çıkartıldı. Canları pahasına mahallelerine gizli gizli giren bazı vatandaşlar evlerinde kalmaya devam ediyor. Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet eden İbrahim Korum, kendi evlinde yaşamak istediklerini belirterek, “Bizim karşımızdaki evler yıkıldı ama bizim evlerimiz sağlam, en ufak bir zararımız yok. Ama evimizden atıldık, çıkartıldık. Kendi evimiz sağlam, evimize giremiyoruz. Biz gelmek istiyoruz ama bırakılmıyoruz. Kaymakamlık ve Afet Müdürlüğü tarafından 1 yıl süreceğini söylediler, şuanda başka mahallede kirada kalıyoruz. Devlet 1 yıl boyunca kiramızı karşılayacak. Bir yılın sonunda ne olur evimize döner miyiz? Yoksa afet evimi yapılır bekleyip göreceğiz” dedi.

“GİRMEMİZ YASAK AMA BİZ YİNE DE GİRİYORUZ, YAKALANINCA ÇIKIYORUZ”
Yaşadıkları bu mahalleden kopamadıklarını ifade eden Azime Korum ise, “Biz evimizi, mahallemizi, komşularımızı geri istiyoruz. Biz her buraya geliyoruz. Biz buralardan vazgeçemiyoruz. Gizli saklı girmeye çalışıyoruz. Girmemiz yasak ve tehlikeli ama biz yine de giriyoruz, yakalanınca çıkıyoruz. Şuan karşı yakada kirada kalıyoruz. 3 katlı evimizi bıraktık kiraya gittik. Orası altında olsa vatanımız burası. Biz burayı istiyoruz” diye konuştu.
Heyelanın havadan çekilen görüntüsünde yıkılan evler ve kayan toprak görülüyor. Savaş alanını andıran mahallede çalışmalar ise devam ediyor.

15 - Kopya

 

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN