• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

Bir doğa olayı!. Ağustos ayında kar!.

21 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1009 defa okundu.
Bir doğa olayı!. Ağustos ayında kar!.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Kumluca beldesinde bulunan bin 400 rakımlı Gezen Yaylası’nda şenliklere katılarak turistlerin gelmesi için bölgeye gerekli yatırımların yapılacağını açıkladı.

Ulus İlçesi Kumluca Belediyesi tarafından Gezen Yaylası’nda her yıl düzenlenen şenliğe Vali Nusret Dirim, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı ve vatandaşlar katıldı. Vali Dirim ve beraberindekiler Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisinde yer alan yaylada Kar Kuyusu mevkiine giderek az miktarda kalan karlarla kar topu oynadılar.

Yaylanın eşsiz manzarasıyla göz doldurduğunu belirten Vali Dirim, “Turistlerin gelebilmesi için bölgeye gereken yatırımlar yapılacak. 12 ay boyunca kar bulunan “Kar kuyusu” buraya gelecek turistlerimiz ve misafirlerimiz için bulunmaz bir fırsattır. Çünkü Ağustos ayının sıcağında burada kar topu oynanabilir. Herkesi buraya bekliyoruz” dedi. Şenliğe katılan vatandaşlar şenlikte piknik yaparak çalınan müzikleri eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Ayhan ACAR (DHA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN