• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 138
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684341

BEÜ’DE TÜRKÇE YAZ OKULU İÇİN FARKLI ÜLKELERDEN GELEN ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

31 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
577 defa okundu.
BEÜ’DE TÜRKÇE YAZ OKULU İÇİN FARKLI ÜLKELERDEN GELEN ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

BEÜ’DE TÜRKÇE YAZ OKULU İÇİN FARKLI ÜLKELERDEN GELEN ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ve Yunus Emre Enstitüsü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle BEÜ Konukevinde tarihinde tanışma toplantısı gerçekleşti.
27 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında Türkçe Yaz Okulu için Yurtdışından BEÜ’ye gelen yabancı öğrencilerle yapılan toplantının ardından 2014 yılında Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilerin resimlerinden oluşan sergi açılışına geçildi.
Açılışa BEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın, Prof. Dr. Hale Sayan Özçakmak, Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Ebubekir Ceylan, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, GİMİS Müdürü Ahmet Demirci, Karaelmas TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülbanu Duman, davetliler ve yabancı öğrenciler katıldı.
Sergi açılışında bir konuşma yapan Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın yabancı öğrencileri BEÜ’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere her konuda yardımcı olacaklarını belirtti. Altın, “Umuyorum, Yaz Okulu sizlere çok büyük bir anı olarak geri döner. Tekrar Zonguldak’a ve Türkiye’ye gelme isteğinizi arttırdığınız için hepiniz iyi ki buradasınız. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yunus Emre Enstitüsü adına konuşma yapan Enstitü Başkan Yardımcısı Ebubekir Ceylan, Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ve Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere sıcak ve samimi bir ortamda ev sahipliği yaptığından dolayı teşekkür etti. Ceylan, “Öncelikle rektör yardımcımıza bu ev sahipliğinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Yine sendika başkanımıza bu ortamın hazırlanmasında desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yunus Emre Enstitüsü 2007 yılında kuruldu. Çok genç bir kurum. Şu anda 30’dan fazla ülkede 42 kültür merkezi var. Yunus Emre Enstitüsü’nün temel görevi Türk kültürünü, tarihini, sanatını yurt dışında tanıtmak ve Yunus Emre’nin sevgi diliyle köprüler kurmak. Köprüler inşa etmek, kültürler arasındaki diyaloğu arttırmak. Ve bunun belki bir meyvesini burada Zonguldak’ta bir ay boyunca yaşayacağız. Bir ay boyunca arkadaşlarımız hem Türk Kültürünü, özelde de Zonguldak’ı yakından tanıma imkanına sahip olacaklar. Bu vesile ile ben bu ortamı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. TÖMER’deki yetkili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, yaz okulunun başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.
Sergi açılışının ardından açılış yemeğine geçildi.

171

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN