• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 992
  • Dünkü Görüntülenme: 6866
  • Toplam Görüntülenme: 4133311

BEÜ’de 702 Öğrenci Kep Fırlattı (Görüntülü)

27 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
773 defa okundu.
BEÜ’de 702 Öğrenci Kep Fırlattı (Görüntülü)

BEÜ’DE 702 ÖĞRENCİ KEP FIRLATTI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014- 2015 akademik yılı sezonunda Çaycuma ve Gökçebey’den toplam 702 öğrenci coşkuyla mezun oldu.

Çaycuma şehir stadında yapılan etkinliğe; CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Gökçebey İlçe Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, BEÜ Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı, BEÜ Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adnan Topuz, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Çaycuma BEÜ Meslek Yüksekokulu Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir, Üniversite akademisyenleri, öğrenciler ve öğrenci velileri ile çok sayıda kalabalık katıldı.

Program öncesi konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Meslek Yüksekokulu Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Çaycuma Meslek Yüksekokulu’ndan 552, Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulu’ndan ise toplam 150 öğrencinin mezun olduğunu belirtti. Rektör Özer, “Çaycuma kampüsümüz son yıllarda hem fiziki yapısı hem de insan kaynakları açısından olağanüstü bir gelişmeye ve büyümeye tanık oldu. Çok sayıda yeni programı açtık, öğrenci ve öğretim elamanı sayısında çok büyük artışlar gerçekleştirdik. Büyük çevre düzenlemeleri yaptık, yeni eğitim binaları ve laboratuarları hizmete aldık. En son Çaycuma kampüsümüzde faaliyet gösterecek olan Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu’nu kurduk. Benzer şekilde Gökçebey MYO’yu da güçlendirmek için önemli projeleri birer birer hizmete almaktayız. İnşallah kapmüslerimiz bu yatırımlarımızla önümüzdeki yıllarda çok daha gülü eğitim üsleri olacaklardır. Bu süreçte bize büyük destek olan Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay’a Çanakçı Ailesine, Ali Osman Odabaş’a, Çaycuma ve Gökçebey Yüksek Öğretim Kurumlarını Destekleme Derneklerine ve diğer hayırseverlerimize şahsım ve üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu süreçleri başarıyla yürüten Çaycuma MYO Müdürümüz Hikmet Yazıcı’yı ve Gökçebey MYO Müdürümüz Adnan Topuz’u ile çalışma arkadaşlarını kutluyor, öğrencilerimize de yeni yaşamlarında daima başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, yolunuz ve bahtınız açık olsun diyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Özer’in konuşmasının ardından meslek yüksekokulunda başarılı olan öğrencilere, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, BEÜ Meslek Yüksekokulu Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, BEÜ Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı, hayırsever Mehmet Çanakçı, Çaycuma ve Gökçebey Yüksek Öğretim Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Daha sonra mezun olan öğrencilere belge takdim edildikten sonra öğrenciler müzik eşliğinde havaya kep fırlattı. Öğrenciler etkinlik sonunda gönüllerince eğlendi.

(Haber-Kamera: Anıl TAŞKIRAN – Selahattin ADIGÜZEL)

(Foto: Durdu AYTEKİN)

DSC_6949 DSC_6822  DSC_6828 DSC_6838 DSC_6847 DSC_6858 DSC_6868 DSC_6885 DSC_6900

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN