• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 980
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677611

BEÜ UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

2 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
497 defa okundu.
BEÜ UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

DÜZLÜ ZAHİRE YENİ BANNER

BEÜ UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Selim Alan, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencilerinin hasta yatağında kan bekleyen vatandaşlara umut olmaya devam ettiğini söyledi.
BEÜ öğrencilerinin Ekim ayı içerisinde 1500 ünitenin üzerinde bir kan bağışında bulunulduğunu ve bu anlamda Üniversite’nin çok ciddi bir duyarlılığa imza attığını vurgulayan Alan, şunları söyledi:
“Merkez kampüs başta olmak üzere tüm ilçelerimizdeki ve beldelerimizdeki meslek yüksek okulları ve fakültelerle beraber başta rektör hocamın bilgisi dahilinde özellikle yeni gelen öğrenci kardeşlerimize yönelik önce bilinçlendirmeyle ilgili eğitim verdik ardından da gönüllü kan bağışlarını kabul ettik. Kızılay olarak bizim için ilk öncelik gençlerimize ve vatandaşlarımıza ilk kan bağışında bulunulmasına destek olmaktır. Çünkü bu bilince eriştikten sonra sağlığı el verdiği sürece 65 yaşına kadar gönüllü kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olacak hem de kendi sağlığına sağlık katacak. Bu nedenle 18 ila 65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza bugüne kadar kan vermeyen varsa öncelikli amacımız o vatandaşımıza ilk kez kan bağışında bulunulmasına yardımcı olmak. Üniversitede bu anlamda bizim için en önemli kaynak. Her yıl bilindiği gibi mart ayında bir günde çok büyük bir etkinlik yaparak BEÜ’yü ve Zonguldak’ımızı tüm Türkiye’ye duyuruyoruz. İnşallah bu senede çok büyük bir etkinlikle üniversitemizi ve Zonguldak’ımızı Türkiye’ye hatırlayacağız.”

“BEÜ BU PROJENİN ÖNEMLİ BİR AYAĞINI OLUŞTURUYOR”
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in izni doğrultusunda fakülteleri gezerek öğrencileri ziyaret ettiklerini ifade eden Alan, “BEÜ Rektörü Mahmut Özer’in izni doğrultusunda tüm fakültelerimizi gezerek yılda 2 kez öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Üniversitede bulunan Kızılay gençlik topluluğu ile beraber bilinçlendirme toplantıları ve eğitimler düzenliyoruz. Türk Kızılay’ı tarafından yürütülen üniversitelerimize yönelik ‘Hedef 25’ projesi kapsamında her yıl üniversitedeki öğrenci kardeşlerimiz Antalya’daki eğitime katılarak bu projede aktif oluyorlar. BEÜ’de bu projenin önemli bir ayağını oluşturuyor. Ekim ayı içinde 1500’ü aşkın öğrenci kardeşlerimizin gönüllü kan bağışlarını alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza merhem olmaya çalıştık. Onların yaptığı bu büyük iyiliğe aracılık ederek hasta yatağında kan bekleyen vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Kasım ayında da başta ERDEMİR olmak üzere diğer sivil ekip organizasyonlarımızla beraber vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Amacımız bir vatandaşımızın dahi kan ihtiyacı olduğunda en ufak sıkıntı ve gecikme olmadan en sağlıklı kanın ulaşmasını sağlamak. Sağlığı elverişli olan tüm vatandaşlarımızı kan merkezimize ve sivil ekiplerimize davet ediyorum” dedi.

654311

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN